دیدبان

ابراز تردید پنتاگون درباره اظهارات پوتین درباره سوریه/ کاخ سفید: نیروهای ما می‌مانند

ابراز تردید پنتاگون درباره اظهارات پوتین درباره سوریه/ کاخ سفید: نیروهای ما می‌مانند

به گزارش دیدبان به نقل از رای‌الیوم, «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید، عصر دیروز اعلام کرد، به‌رغم تصمیم روسیه برای خارج‌کردن بخشی از نیروهایش از روسیه، واشنگتن درصدد خارج‌کردن نیروهایش نیست و آمریکا به مبارزه با تروریست‌ها در سوریه و عراق ادامه می‌دهد.

سندرز گفت: «ایالات متحده به پیشروی ادامه خواهد داد... و هر آنچه که در توان دارد را برای پیروزی علیه داعش در تمامی جبهه‌ها و البته برای حمایت از امنیت جانی آمریکایی‌ها به‌کار می‌گیرد.»

سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد، نیروهای آمریکایی تا زمانی‌که داعش ریشه‌کن نشده است، به ماموریت‌شان ادامه خواهند داد تا مانع از بازگشت تروریست‌ها به سوریه شوند.

از سوی دیگر، «اریک باهون» از سخنگوی وزارت دفاع آمریکا( پنتاگون) اعلام کرد که تصمیم «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه برای خارج‌کردن بخشی از نیروهای روسیه از سوریه، بر اقدامات و اولویت‌های ایالات متحده در سوریه تاثیری نخواهد گذاشت.

با این حال، «آدریان رانکین گالووی» یکی دیگر از سخنگویان پنتاگون درباره جدیت مسکو در چنین اقدامی ابراز تردید کرده و گفته است: «اظهارات روس‌ها درباره خروج نیروهایشان، اغلب مواقع با کاهش عملی این نیروها متناسب نیست، و (چنین اقدامی) اولویت های آمریکا در سوریه را تغییر نمی‌دهد.»

در همین زمینه یک مقام آمریکایی به خبرگزاری فرانسه گفته است: «احتمالا در پی دستور پوتین، روس‌ها تعدادی از جنگنده هایشان را خارج می‌کنند و سپس خواهان خروج نیروهای آمریکایی خواهند شد.»

مرتبط‌ها

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»

هزینه‌تراشی برای دشمن؛ مانعی برای تحریم بیشتر

استراتژی آمریکا و اعراب برای مقابله با جنگ نامنظم در خاورمیانه

ایران نباید منتظر اروپا بماند

چالشها و تجارب همکاری آمریکا با شُرکای عرب

معرفی و ذکر چالشهای مُدل «به وسیله، با و از طریق» (By, With, and Through)