دیدبان

نصرالله در پیامی به الحریری؛ چه ظالم باشی و چه مظلوم، از تو حمایت می‌کنیم

نصرالله در پیامی به الحریری؛ چه ظالم باشی و چه مظلوم، از تو حمایت می‌کنیم

به گزارش دیدبان به نقل از النشره، منابع سیاسی نزدیک به حزب‌الله دیدار قریب‌الوقوع «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله و «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان را نه رد و نه تایید می‌کنند. 

طبق اعلام این منابع، در حال حاضر موانع زیادی در مسیر این دیدار وجود دارد. به‌نظر می‌رسد الحریری برای این‌کار منتظر چراغ سبز عربستان سعودی است.

این منابع خاطرنشان کردند که نشست‌های دوره‌ای میان «نادر الحریری» مدیر دفتر سعد الحریری و «حاج حسن الخلیل» معاون سیاسی دبیرکل حزب‌الله لبنان طی حضور الحریری در عربستان و بعد از بازگشتش، از سرگرفته شده است.

منابع مذکور افزودند، یک مسئول بلندپایه در حزب‌الله بعد از بازگشت الحریری از عربستان سعودی، با وی دیدار و پیام سید حسن نصرالله را به او منتقل کرده است که در این نامه، سید حسن نصرالله تأکید کرده است که حزب‌الله با الحریری برای تقویت ثبات لبنان، جلوگیری از فتنه، حفظ دولت و حفظ جان الحریری همکاری خواهد کرد.

به گفته این منابع، این مسئول بلندپایه حزب‌الله به الحریری اطمینان‌خاطر داده است که حزب‌الله در تمامی پرونده‌های مورد اختلاف، با او هماهنگی خواهد کرد.

براین اساس، سیدحسن نصرالله همچنین در این نامه، متذکر شده است که حزب‌الله به «میشل عون» رئیس‌جمهوری و «نبیه بری» رئیس پارلمان اعلام کرده‌ است که از الحریری، چه ظالم باشد و چه مظلوم، حمایت خواهد کرد.

مرتبط‌ها

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»

هزینه‌تراشی برای دشمن؛ مانعی برای تحریم بیشتر

استراتژی آمریکا و اعراب برای مقابله با جنگ نامنظم در خاورمیانه

ایران نباید منتظر اروپا بماند

چالشها و تجارب همکاری آمریکا با شُرکای عرب

معرفی و ذکر چالشهای مُدل «به وسیله، با و از طریق» (By, With, and Through)