دیدبان

استقرار 15 گروه توپخانه در غرب کشور

استقرار 15 گروه توپخانه در غرب کشور

به گزارش دیدبان به نقل از ایسنا ، محسن آذرافروز فرمانده گروه 33 توپخانه سرلشگر خدابنده‌لو نزاجا، با بیان این‌که «گروه 33 توپخانه با مستقر شدن، توازن نظامی در منطقه را به نفع خود ایجاد کردند.» به اقدامات گروهک‌های تروریستی داعش در منطقه اشاره کرد و گفت: استقرار گروه 33 توپخانه عامل بازدارندگی برای اقدامات دشمنان در منطقه است.

 
وی خاطرنشان کرد: از زمان استقرار گروه 33 توپخانه تاکنون دسیسه‌ ها و حرکات دشمنان در منطقه بسیار کم شده است.

 
وی با اشاره به استقرار گروه 33 توپخانه در غرب کشور و تجهیزات جنگ افزاری آن اظهار کرد: گروه تروریستی داعش حتی نتوانسنتند یک متر از این میزان تعیین شده پیشروی کنند. داعش با اخطاری که از ایران گرفت تمام تسلیحات و افراد و گروه‌های خود را جمع‌آوری کرده و منطقه را خالی کرد.

 
فرمانده گروه 33 توپخانه سرلشگر خدابنده‌لو، نزاجا گفت: گروه 33 توپخانه با 15 گردان در منطقه غرب کشور مستقر شده است. قرارگاه غرب گروه 33 توپخانه باید استان کرمانشاه را نیز پشتیبانی کند.

 
وی با بیان این‌که «رسته توپخانه در دوران جنگ تحمیلی هم در عملیات های ارتش و هم در عملیات‌های سپاه حضور مؤثری داشته است» اظهار کرد: در امر اطلاع‌رسانی در زمینه فعالیت‌ها و اقدامات رسته توپخانه به این گروه کمتر توجه شده است.

 
وی حضور در تمامی عملیات‌های بزرگ از جمله طریق‌القدس، والفجر 8 و بیت‌المقدس را از دیگر افتخارات یگان توپخانه نزاجا و گروه 33 آن ذکر و تصریح کرد: توپخانه ارتش جمهوری اسلامی امروز یکی از سازمان‌ها و یگان‌های بزرگ در خاورمیانه است و نقش ارزنده‌ای را در جنگ تحمیلی ایفا کرده است.

 
آذرافروز، با اشاره به این‌که «ارتش جمهوری اسلامی ایران 48 هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده است» گفت: از این تعداد 15 شهید آن از یگان‌های توپخانه بوده است. سهم گروه 33 توپخانه سرلشگر خدابنده‌لو از این تعداد شهید 212 نفر است که علاوه بر آن، یک هزار و 50 جانباز و 45 آزاده را برای پایداری نظام اسلامی تقدیم کرده است.

 
فرمانده گروه 33 توپخانه سرلشگر خدابنده‌لو نزاجا ادامه داد: به دلیل تجارب بالایی که در دوران دفاع مقدس و مقابله با دشمنان در منطقه کسب کرده‌ایم اکنون تحولات ویژه‌ای در گروه توپخانه صورت گرفته و وضعیت به گونه‌ای است که از امکانات و آمادگی بالایی برخوردار هستیم. بعد از جنگ تحمیلی گروه 33 توپخانه نزاجا به تهران بازگشت و در این دوران به صورت کامل بازسازی و تقویت گردان‌ها کرده است که امروز در اوج آمادگی رزمی قرار دارد. این گروه براساس نیاز دوباره به سنندج بازگشت و به یقین بازگشت این گروه به منطقه موجب تقویت امنیت و جلوگیری از تحرکات مذبوحانه ضدانقلاب و دشمنان نظام خواهد شد.

 
وی ادامه داد: سرکشی از خانواده شاهد، ایثارگران و جانبازان با هدف تکریم آنان و گسترش و نهادینه کردن فرهنگ شهید و شهادت و ایثارگری در جامعه از دیگر برنامه‌های گروه 33 توپخانه نزاجا در منطقه کردستان خواهد بود.

 
وی به اقدامات صورت گرفته برای سربازان اشاره کرد و یادآور شد: یکی از فعالیت های مؤثر این گروه برای سربازان ایجاد 14کارگاه فنی و حرفه ای بوده است که تا کنون 428 نفر فارغ التحصیل مدرک درجه یک را داشته‌ایم.

مرتبط‌ها

رونق تولید و تعلل یک لایحه

سیاست «حفظ نفت»: شروع یک چالش آشنای ایرانی

پتروشیمی ایران و تحریم‌ احتمالی آمریکا

طبقه متوسط و بحران اقتصادی پس از انقلاب

فاتف و تکرار یک بازی قدیمی

تورم 20 تا 40 درصدی در انتظار سال 98