دیدبان
نقوی حسینی:

عملیات گسترده برای نابود کردن "جیش العدل"

عملیات گسترده برای نابود کردن "جیش العدل"

به گزارش دیدبان به نقل از «سراج۲۴»،سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس از عملیات گسترده نیروهای امنیتی و اطلاعاتی برای نابودی گروهک تروریستی جیش‌العدل در شرق کشور خبرداد.
گروهک تروریستی جیش‌العدل ۱۷ بهمن سال گذشته طی عملیاتی تروریستی ۵ نفر از مرزبانان ایرانی را در منطقه جکیگور استان سیستان بلوچستان به گروگان گرفت و به خاک پاکستان منتقل و آزادی آنها را منوط به تحقق خواسته‌های خود مبنی بر آزادی برخی تروریست‌ها و قاچاقچیان زندانی در ایران اعلام کرد.
پس از این حادثه بود که نیروی هوایی ارتش اعلام کرد درصورت اعلام دستور این نیرو با همکاری و هماهنگی نیروی زمینی ارتش آمادگی دارد مواضع تمامی گروه‌های تروریستی در شرق کشور را مورد هدف قرار دهد. سپاه پاسداران نیز در همین راستا از اعزام یگان ویژه صابرین نیروی زمینی سپاه به منطقه شرق کشور برای شناسایی و انهدام گروهک‌های تروریستی و آزادی مرزبانان ایرانی خبر داد.
پس از رایزنی‌ها و پیگیری مقامات مسئول ایرانی با مسئولین کشور پاکستان، نهایتا ۱۷ فروردین بود که ۴ مرزبان ایرانی بجز گروهبان یکم "جمشید دانایی‌فر" که بنا بر ادعای جیش‌العدل توسط این گروهک کشته شده است، تحویل مقامات محلی شد.
پیش از این برخی مقامات امنیتی نیز اعلام کرده بودند؛ درصورتی که دولت پاکستان توانایی مقابله با گروهک‌های تروریستی در مرز این کشور با ایران را ندارد، ایران آمادگی اجرای عملیات‌های گسترده‌ای در عمق خاک این کشور برای انهدام گروهک‌های اشرار و تروریستی را خواهد داشت.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن