دیدبان

توصیه ها و هشدارهای ظریف به غربی ها

توصیه ها و هشدارهای ظریف به غربی ها
دیدبان : وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس امنیتی مونیخ هشدار داد ادامه تحریمها علیه ایران سبب تقویت اعتمادسازی میان تهران و غرب نخواهد شد.
به نقل از شبکه المیادین، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در کنفرانس امنیتی مونیخ تاکید کرده است ادامه تحریمها علیه ایران، سبب تقویت اعتماد ایران و غرب به یکدیگر نخواهد شد.
وزیر خارجه کشورمان همچنین اعلام کرد ایران گفتگوهای مفید و مثبتی با کشورهای قطر، کویت و عمان انجام می دهد و امیدوار است چنین گفتگوهایی با عربستان نیز انجام شود.ظریف خاطر نشان کرد واشنگتن در توهم به سر می برد، اگر تصور می کند به اینکه فقط توقف غنی سازی می تواند نظامی نبودن برنامه هسته ای ایران را اثبات کند. وی در خصوص بحران سوریه نیز تاکید کرد حل بحران سوریه از طریق توقف خونریزی امکان دارد نه از طریق برخی پیشنهادهای تخیلی .
وزیر خارجه ایران هشدار داد استقرار تروریستها در سوریه و افزایش روزافزون آنها، امنیت تمام جهان را تهدید می کند.ظریف خاطرنشان کرد تمام منطقه و حتی اروپا و ایالات متحده آمریکا، بهای آنچه را در سوریه رخ می دهد، خواهند پرداخت.
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت متقاعد کردن گروه های مسلح در سوریه به توقف درگیری، کاری دشوار است.ظریف همچنین به دموکراسی و انتخابات آزاد و مردمی در ایران اشاره کرد و گفت ایران، یک کشور منحصر به فرد در منطقه است، زیرا مسئولانش از طریق انتخابات مردمی و آزاد انتخاب می شوند و مادام العمر حکومت نمی کنند.
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد هیچ مانعی در برابر ما برای برقراری روابط منحصر به فرد با عربستان وجود ندارد، همانطور که این مسئله در خصوص روابط ما با ترکیه و قطر هم اتفاق افتاده است.
ظریف در بخشی دیگر از سخنانش تصریح کرد غرب باید برای جلب اعتماد ایرانی ها در خصوص برنامه هسته ای، اقدامات بیشتری انجام دهد.

منبع : مهرنیوز

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن