دیدبان

اوباما تصمیم‌گیری درباره حمله به سوریه را به کنگره واگذار کرد

اوباما تصمیم‌گیری درباره حمله به سوریه را به کنگره واگذار کرد

دیدبانبه گزارش "بی بی سی" ، "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا امشب در سخنرانی کوتاه در کاخ سفید گفت: ما مسئولیت استفاده از سلاح شیمیایی را متوجه دولت سوریه می دانیم و پس از بحث های طولانی تصمیم خود را برای انجام حمله محدود نظامی به سوریه اتخاذ کرده ایم اما این به مفهوم ورود زمینی نیروهای آمریکا به سوریه نیست.

وی افزود: ما آماده صدور فرمان حمله هستیم و من به عنوان فرمانده نیروهای مسلح این قدرت را دارم که در این خصوص تصمیم بگیرم اما سعی می کنم از کنگره مجوز لازم را بگیرم.

رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: ما باید در سوریه اقدام نظامی کنیم زیر استفاده از سلاح شیمیایی کرامت انسانی ، امنیت ملی آمریکا و متحدان ما در منطقه را به خطر انداخته است اما این حمله می تواند فردا ، هفته آینده یا ماه آینده باشد.

اوباما گفت : اگر ما در برابر استفاده از سلاح شیمیای اقدام نکنیم در آینده باید هزینه های اقدام نکردن خود را بپردازیم.

اوباما افزود: ما گام های خود را بدون کسب احازه ازشورای امنیت که فاقد توان تصمیم گیری است برخواهیم داشت زیرا به خوبی می دانیم که بشار اسد در برابر حمله شیمیایی مسئول است.

ما نمی خواهیم بحران سوریه را از رهگذر نظامی حل کنیم اما نمی توانیم در برابر حوادث سوریه ناظر بی طرف باشیم.

اوباما تاکید کردبا اینکه می توانم به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح به تنهائی در مورد سوریه تصمیم لازم را اتخاذ کنم اما ترجیح میدهم که مجوز کنگره را بگیرم اما این به معنی آن نیست که نیروی زمنین آمریکا وارد سوریه شود.

 

 

منبع: مهر

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن