دیدبان

گزارش واشنگتن‌پست|سؤال این روزهای مردم آمریکا؛ چند نفر کشته شده‌اند؟/ ترس از وضعیت سیستم درمانی

گزارش واشنگتن‌پست|سؤال این روزهای مردم آمریکا؛ چند نفر کشته شده‌اند؟/ ترس از وضعیت سیستم درمانی

پایگاه خبری تحلیلی دیدبان / بسیاری از مردم آمریکا در این مدت که ویروس کرونا به‌سرعت در کشورشان شیوع پیدا می‌کند، به وحشت افتاده‌اند و سیستم بهداشت این کشور را نسبت به مقابله با این بحران ضعیف می‌بینند.

پایگاه خبری "واشنگتن پست" در گزارشی در این زمینه سعی کرده امکانات و محدودیت‌های سیستم بهداشتی و درمانی کشور آمریکا را بررسی کند.

این پایگاه در گزارشی نوشت، هفته‌هاست رهبران و عموم مردم آمریکا به یک‌سری اعداد حساسیت پیدا کردند: چه‌تعداد افراد کشته شده‌اند؟ چند مورد تأیید شده؟ و در کدام حالت‌ها؟ اما برای درک اینکه چرا متخصصان این‌قدر نگران هستند و چه‌چیزی ممکن است در آینده رخ دهد، عموم مردم باید توجه خود را به مجموعه کامل دیگری از اعداد نشان دهند: چند دستگاه تنفس در این کشور داریم؟ چند تخت بیمارستان؟ چند پزشک و پرستار؟ و از همه مهمتر، چند بیمار را می‌توان به‌طور همزمان درمان کرد؟

برای کسانی که به‌شدت به یک بیماری تنفسی مانند کووید‌‌ــ‌19 مبتلا هستند، "ونتیلاتورها" (دستگاه تنفسی) یک وسیله بسیار ضروری است که به تنفس کامل بیماران کمک می‌کند؛  این در حالی است که در گزارشی ماه گذشته، مرکز امنیت بهداشتی "جانز هاپکینز" تخمین زد که آمریکا در مجموع 160 هزار دستگاه تنفس برای مراقبت از بیماران دارد!

یک مطالعه برنامه‌ریزی انجام‌شده توسط دولت فدرال در سال 2005 تخمین زد که اگر آمریکا مبتلا به یک بیماری همه‌گیر متوسط مانند آنفلوآنزای نوع B شود، این کشور به بیش از 64 هزار دستگاه تنفس نیاز دارد؛ اگر به یک بیماری همه‌گیر مانند آنفلوآنزای اسپانیایی دچار شود به بیش از 740 هزار دستگاه تنفس نیاز است؛ یعنی چندین برابر موجودی فعلی!

یکی دیگر از مشکلات بهداشتی و درمانی این کشور، کمبود تخت بیمارستانی نسبت به جمعیت است؛ آمریکا تقریباً 2.8 تخت بیمارستان به‌ازای هر 1000 نفر دارد.

این در حالی است که کشورهای دیگر ظرفیت بیشتری را در اختیار دارند؛ کره جنوبی به‌ازای 1000 نفر 12 تخت در اختیار دارد؛ کشور چین به‌ازای 1000 نفر 4.3 تخت در اختیار دارد.

طبق نظرسنجی "انجمن بیمارستان‌های آمریکا" در سال 2018، این کشور تنها 924 هزار و 100 تخت بیمارستان در اختیار دارد که از این تعداد 46 تا 64 هزار تخت مربوط به بخش ICU است.

براساس گزارش مرکز امنیت بهداشت "جانز هاپکینز" در ماه گذشته، یک بیماری همه‌گیر متوسط به‌معنای بستری شدن یک میلیون نفر در بیمارستان و احتیاج 200 هزار نفر نیز به مراقبت‌های ویژه است!

این کمبودها و مشکلات در صورت شیوع گسترده بیماری‌ای مانند ویروس کرونا می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به آمریکا وارد کند؛ این امر که چقدر می‌تواند این وضعیت بحرانی شود به تعداد مبتلایان و کشته‌ها مربوط می‌شود.

یک پیش‌بینی توسط "تام فریدمن" مدیر سابق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) نشان می‌دهد که عفونت‌ها و مرگ‌ومیر در آمریکا می‌تواند گسترده باشد.

در بدترین حالت نیمی از جمعیت آمریکا آلوده می‌شوند و بیش از یک میلیون نفر بر اثر آن بیماری واگیردار جان خود را از دست می‌دهند.

انتهای پیام/

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن