دیدبان
یک کارشناس منطقه در گفتگو با دیدبان عنوان کرد:

نقش رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا در کشتار بیرحمانه مسلمانان در هند 

نقش رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا در کشتار بیرحمانه مسلمانان در هند 

 سید جعفر قنادباشی، کارشناس بین الملل در مصاحبه با خبرنگار دیدبان در خصوص کشتار مسلمانان هندوستان توسط احزاب تندرو و نفوذ قدرت های خارجی مانند رژیم صهیونیستی و آمریکا اظهار داشت: فاجعه ای که امروز در هندوستان رخ داده است بخشی از آن ریشه تاریخی داشته و بخشی هم به شرایط و عواملی است که به این فاجعه دامن زده است. 

وی با اشاره به ریشه های تاریخی این درگیری ها اظهار داشت: سال ها مسلمانان و هندوها در کنار همدیگر زندگی می کرده اند و مسلمانان نقش مثبتی در آبادانی و تمدن هند در مقاطع مختلف داشته اند اما متاسفانه آنچه که انگلستان در سال ها استعمار هندوستان پیگیری کرد ایجاد تفرقه میان این دو گروه بود و سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن را با ایجاد شکاف میان هندوها و مسلمانان اجرا می کرد. 

این کارشناس بین الملل تصریح کرد: هندوستان از 70 سال پیش به سمت استقلال پیش رفت اما همچنان مساله هندو ها و مسلمانان همواره دستاویزی بود که از این روش انگستان دولت هندوستان را تضعیف کند. 

قناد باشی ضمن انتقاد از تعصب های بیجا در میان برخی از هندوها همچنین گفت: پاکستان و بنگلادش در گذشته جزئی از هندوستان بودند که اختلافات مذهبی آنقدر در این کشورها بالا رفت که در نهایت پاکستان و بنگلادش از هندوستان جدا شد اما بازهم در داخل خاک هندوستان 200 میلیون جمعیت مسلمان وجود دارد که در حال حاضر بیشتر جمعیت مسلمان در یک کشور به هندوستان تعلق دارد. 

وی با بیان اینکه بارها در سال های گذشته هندوها علیه مسلمانان تحریک شده و دست به اعمال خشونت آمیز علیه آنها زده اند گفت: حدود 20 سال پیش که هندوها با چراغ سبز جهانی و تحریک برخی از احزاب و همچنین دولت های خارجی به مسجد بابری یکی از بزرگترین مساجد مسلمانان در هندوستان حمله کرده و آن را تخریب کردند. 

این کارشناس بین الملل همچنین گفت: در حال حاضر آمریکایی ها بیشتر از انگلیسی ها در این حملات هندوها به مسلمانان نقش دارند؛ چرا که بررسی کارشناسان نشان می دهد مسلمانان بیشترین نقش را در استقلال هندوستان در سال های گذشته ایفا کرده اند و به همین دلیل کینه زیادی در دل آمریکایی و انگلیس ها از مسلمانان وجود دارد. 

قنادباشی با اشاره به سیاست های ترامپ در آسیا بعد از روی کار آمدن هم گفت: از زمان روی کار آمدن ترامپ نژادهای مختلف مانند مسلمان تحت فشار زیادی قرار گرفته‌اند؛ سیاست های ترامپ بر مبنای نژادپرستی، تبعیض‌نژادی و مذهبی بوده و حتی این سیاست ها در آمریکا هم پیگیری شده و در ادامه این سیاست‌ها در دیگر کشورها نیز به نوعی تکرار شده است. 

وی در ادامه افزود: همچنان در آمریکا سیاهپوستان و سرخپوستان به عنوان شهروندان درجه دوم محسوب می شوند و ترامپ به این سیاست ها دامن زده است و در مورد مذهب نیز همینگونه است و مسلمانان در آمریکا به عنوان یک شهروند درجه چندم محسوب می شوند که این سیاست ها در کشورهایی که پیرو آمریکا هستند هم به کرات دیده شده است. 

این کارشناس بین الملل همچنین گفت: شاهد هستیم که تبعیضات مذهبی در دنیا و درگیری های مذهبی از زمان ترامپ در دنیا مجددا افزایش پیدا کرده است؛ ترامپ در سفرهای خود به کشورهای آسیایی هم به شدت این سیاست را پیگیری می کند.همچنین تصریح کرد: همزمانی سفر ترامپ به هندوستان و آغاز درگیری ها و تعصبات علیه مسلمانان چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن چشم پوشی کرد. 

قنادباشی در ادامه افزود: سفر اخیر ترامپ و به دنبال آن کشتار خشونت بار مسلمانان از سوی هندوها و بی توجهی دولت هندوستان به امنیت مسلمانان و عدم دستگیری عاملان این حملات نشان می دهد که یکی از سیاست های ترامپ از حضور در هندوستان همین مساله بوده است. 

وی با بیان اینکه اعمال خشونت علیه مسلمانان در هند خوش خدمتی به ترامپ است گفت: در حال حاضر دولت هند کمترین اقدام برای سرکوب این حملات خشونت بار علیه مسلمانان را انجام نداده است و از طرف دیگر رژیم صهیونیستی مسلمانان را مانع عادی شدن حضور و ارتباطات آن با دولت هندوستان می داند از همین جهت به دنبال حذف مسلمانان هندوستان به دست خود دولت هند بوده است. 

این کارشناس بین الملل همچنین گفت: وجود بمب اتمی در هندوستان در کنار مسلمانان یک خطر بزرگ برای رژیم صهیونیستی محسوب می شود چرا که ممکن است با تغییر معادلات یکباره مسلمانان قدرت را به دست گرفته و دسترسی به بمب اتمی پیدا کنند که از همین جهت این یک تهدید برای آنها به شمار می‌رود. 

قنادباشی با بیان اینکه هندوستان یک دولت اقتصادی هم به شمار می رود عنوان کرد: سیاست های قدرت های برتر ایجاد حاشیه برای هندوستان است به نحوی که این کشور دیگر پیشرفت اقتصادی نداشته باشد و همچنین مسلمانان در این کشور به حاشیه رانده شوند چرا که در صورت تبدیل مسلمانان به قدرت اقتصادی، منافع رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه به شدت به هم می‌ریزد. 

انتهای پیام/

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن