دیدبان
واکنش کاربران توییتر به درگذشت کودک 5 ساله فلسطینی؛

مظلومیت کودکان را فریاد کنیم

مظلومیت کودکان را فریاد کنیم

دیدبان؛ شامگاه گذشته عائشه اللولو دختر 5 ساله فلسطینی که برای درمان تومور مغزی به تنهایی به کرانه باختری سفر کرده بود جان خود را از دست داد.

این کودک بیمار فلسطینی به علت ناتوانی بیمارستان های نوار غزه از درمان او به قدس منتقل شد، اما مقامات اسرائیلی به پدر و مادر این کودک اجازه ندادند تا او را همراهی کنند.

نقل قولی از سام اللولو پدر عایشة اللولو در فضای مجازی منتشر شده که گفته است: "دختر من بیش از یک بار فوت کرد؛ یک بار به‌ دلیل دور از خانواده و گریان بودن در زمان علاجش و یک بار هم به دلیل غفلت پزشکی".

 

عایشه بسیار گریه می‌کرد و مادرش را صدا می‌زد

وزیر بهداشت فلسطین هم پس از درگذشت این کودک فلسطینی طی بیانیه‌ای اعلام کرد :چگونه یک کودک به تنهایی از حصارهای اسراییلی بدون همراهی پدر یا مادر یا برادر خود سفر کند تا در طول دوره درمان از لحاظ روحی به او آرامش دهند؟

وی خاطرنشان کرد: عایشه قبل از انجام عمل جراحی در بیمارستان های قدس به منظور برداشتن تومور مغزی، بسیار گریه می کرد. او مادرش را صدا می کرد؛ رژیم اشغالگر به مادر عایشه مجوز عبور از غزه به شهر قدس را نداده بود. عایشه در هنگام انجام عمل جراحی تنها بود؛ فقط یک زن فلسطینی داوطلبانه در کنارش حضور داشت.

وزیر فلسطینی اظهار داشت: آنچه که برای عایشه روی داد با توافق ها و پیمان های بین المللی حقوق بشر و حقوق کودکان تناقض دارد.

می الکیله از تمام نهادهای بین المللی و کشورهای جهان خواست تا به منظور جلوگیری از تکرار حوادث مشابه وارد عمل شوند تا به خانواده ها در نوار غزه اجازه همراهی بیماران خود داده شود.

واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به درگذشت عایشه اللولو

پس از انتشار خبر درگذشت این کودک فلسطینی کاربران فارسی زبان توییتر فارسی با هشتگ "عائشه اللولو" به این موضوع واکنش نشان دادند و این هشتگ طی مدت زمان کوتاهی به داغترین هشتگ توییتر فارسی تبدیل شد.

 

 

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است