دیدبان

پوتین و اردوغان باردیگر درباره اوضاع ادلب گفت‌وگو کردند

پوتین و اردوغان باردیگر درباره اوضاع ادلب گفت‌وگو کردند

دیدبان؛ «نووستی»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه شب گذشته مذاکرات تلفنی با "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه داشت. این گفتگوی تلفنی به ابتکارعمل طرف ترکیه‌ای انجام شد.

در بیانیه کرملین آمده است: «به ابتکار رئیس جمهوری ترکیه، مذاکرات تلفنی بین "ولادیمیر پوتین" و "رجب طیب اردوغان" صورت گرفت که در جریان آن طرفین به تبادل نظر مرتب خود درباره ابعاد کلیدی حل و فصل اوضاع در سوریه پرداختند. این گفت‌وگوها به روی وضعیت کنونی در منطقه کاهش تنش ادلب با توجه به افزایش موارد نقض آتش‌بس از سوی گروه‌‌های مسلح تندرو و غیرقانونی در این منطقه تمرکز بود.»

دفتر مطبوعاتی کرملین یادآور شد که روسای جمهوری روسیه و ترکیه بر اهمیت ادامه هماهنگی اقدامات دو کشور در این راستا، از جمله اقدامات وزرات‌خانه‌های دفاع روسیه و ترکیه برای بهبود وضعیت امنیتی در منطقه ادلب، تاکید کردند.    

در جریان این مذاکرات تلفنی، پوتین و اردوغان همچنین مسائل مهم در دستورکار روابط دوجانبه در عرصه‌های سیاسی و تجاری-اقتصادی و برخی مسائل مهم بین المللی را نیز مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

دو طرف درباره ادامه تماس‌های مرتب برای بررسی اوضاع به توافق رسیدند.

رئیس جمهوری روسیه پیش  از این هشدار داده بود، «جنایات مرتکب شده از منطقه کاهش تنش ادلب که همچنان در حال تکرار است، با پاسخ قاطع روسیه مواجه خواهد شد». گروه‌های مسلح غیرقانونی مستقر در جنوب منطقه کاهش تنش ادلب، طی ماه گذشته حملات خود به پایگاه هوایی "حمیمیم" روسیه را به شدت افزایش داده‌اند، البته تاکنون تمامی این حملات توسط سامانه‌های پدافند هوایی مستقر در این پایگاه دفع شده‌اند.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان