دیدبان

ظریف: سفرم به هند در راستای مشورتهای مستمر بین دو کشور است

ظریف: سفرم به هند در راستای مشورتهای مستمر بین دو کشور است

دیدبان؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در دومین مقصد سفرش پس از عشق آباد دوشنبه شب (۲۳ اردیبهشت) وارد دهلی نو شد، در بدو‌ ورود به هند سفرش به ترکمنستان را سفری خیلی خوب برشمرد و گفت: درباره همکاریهای دو و چند جانبه صحبتهای خوبی انجام شد. 

رئیس دستگاه دیپلماسی درباره سفرش به دهلی نو هم عنوان کرد: هند یکی از شرکای نزدیک ایران است در حوزه های مختلف با این کشور ارتباطات بسیار گسترده داریم و ارتباطات اقتصادی گسترده داشتیم، سیستم مالی ویژه ای بین ما و هندوستان طراحی شده بود و این سیستم برای همکاری های دوجانبه استفاده می شده و می شود.

وزیر خارجه کشورمان هند را از بزرگترین مشتریان نفت خام ایران خواند و خاطرنشان کرد: رابطه ما با هند در حوزه های دیگر از جمله فرهنگی، سیاسی و همکاری های منطقه ای و همکاری در افغانستان بسیار گسترده است ولذا ما همواره مشورتهایی با شرکای هندی در زمینه های مختلف داریم و این مشورتها را در این سفر دنبال خواهم کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دی ماه 1397 نیز به منظور انجام سفری سه روزه و در رأس هیأتی سیاسی و اقتصادی به هند سفر کرده بود.

ظریف در سفر به ترکمنستان نیز با مقامات این کشور در خصوص توسعه همکاریها در موزه های مختلف از جمله حمل و نقل و انرژی توافق کرد.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است