دیدبان

واکنش اردوغان به حمله جنگنده‌های صهیونیستی به ساختمان «آناتولی»

واکنش اردوغان به حمله جنگنده‌های صهیونیستی به ساختمان «آناتولی»

دیدبان؛ «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه ضمن محکوم کردن اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به دفتر خبرگزاری آناتولی در غزه، هشدار داد که حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به دفتر خبرگزاری «آناتولی» در مرکز غزه باعث نمی‌شود آنکارا از اطلاع‌رسانی درباره جنایات رژیم صهیونیستی دست بردارد.

بنا به گزارش شبکه «راشاتودی»، اردوغان در پیامی توییتری متعهد شد:‌ «علی‌رغم چنین حملاتی، ترکیه و خبرگزاری آناتولی همچنان تروریسم و جنایات اسرائیل در غزه و دیگر بخش‌های فلسطین را روایت خواهند کرد».

از طرف دیگر، «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه نیز حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به دفتر آناتولی را «نمونه جدیدی از تهاجم نامحدود اسرائیل» توصیف کرد.

پیش از آن نیز، مقامات فلسطینی اعلام کرده بودند که اقدام رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن دفتر خبرگزاری آناتولی با هدف از بین بردن شواهد جنایت‌های خود و آمادگی برای قتل عام در غزه است.

دور درگیری‌های اخیر در غزه که جرقه آن از راهپیمایی‌های بازگشت جمعه اخیر آغاز شده بود، در روزهای شنبه و یکشنبه به اوج خود رسید. گروه‌های فلسطینی در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی بیش از 600 راکت و موشک به سمت شهرها و شهرک‌های رژیم صهیونیستی شلیک کردند.

با این حال، امروز (دوشنبه) مقامات رژیم صهیونیستی دستور دادند اقدامات اتخاذ شده در جنوب فلسطین اشغالی حین درگیری با نوار غزه، لغو شود و مدرسه‌ها در شهرک‌های مجاور غزه باز شده است.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین در حملات اخیر 25 فلسطینی به شهادت رسیدند و بیش از 150 نفر دیگر زخمی شدند. واکنش راکتی مقاومت نیز منجر به کشته شدن چهار صهیونیستی و مجروحیت 130 نفر دیگر شد.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان