دیدبان

واکنش کاربران فضای مجازی به صدور حکم جلب سلبریتی حاشیه‌ساز

واکنش کاربران فضای مجازی به صدور حکم جلب سلبریتی حاشیه‌ساز

دیدبان؛ صبح روز چهارشنبه در پی شکایت سید غفار دریاباری از مهناز افشار به دلیل انتساب اظهارات خلاف واقع، خبر احضار وی به دادگاه در رسانه‌ها منتشر شد. انتشار این خبر در فضای مجازی و رسانه‌ها  با واکنش کاربران  شبکه‌های اجتماعی همراه بود.

روز شنبه ۷ اردیبهشت، یک طلبه هنگام خروج از حوزه علمیه همدان به ضرب گلوله به قتل رسید و قاتل در قالب یک استوری در پیج اینستاگرام خود مسئولیت این جنایت را برعهده گرفت. انتشار این خبر به همراه عکس‌های غرق به خون این طلبه همدانی و تصاویر استوری‌های قاتل،‌ جامعه را در شوک و بهت فرو برد.

از همان ابتدا در خصوص انگیزه قاتل از این جنایت گمانه‌زنی‌های زیادى صورت گرفت و در ادامه ماجرا، خیلى زود فیلمى از یک شخص که خود را از دوستان قاتل معرفى کرد منتشر شد که  در صحبت‌هایش دیدن توییتى از یک طلبه را محرک قاتل براى ارتکاب این جنایت عنوان می‌کرد؛ توییتی که چند روز بعد مشخص شد از یک حساب کاربرى جعلى منتشر شده است. اما آنچه واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت، بازنشر این توییت جعلی توسط مهناز افشار در صفحه توییترش بود که منجر به شکل‌گیری یک مطالبه عمومی برای محاکمه او شد.

سیدغفار دریاباری طلبه‌ای که از تصویرش برای انتشار آن توییت جعلی استفاده شده بود، یک طلبه ناشناخته در مازندران بود که  پس از انتشار عکسش به همراه اتهامی که متوجه وی شد بر سر زبان‌ها افتاد. این طلبه مازندرانی پیش از این اعلام کرده بود که از مسببان انتشار عکس و ادعاهای مطرح شده علیه خود شکایت می‌کند و برای این کار هم وکیل اختیار کرده است.

در ادامه تعدادی از واکنش‌ها به خبر صدور حکم جلب مهناز افشار را مشاهده می‌کنید:

 

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان