دیدبان

مرکل شایعات درباره کناره‌گیری زودهنگام از صدراعظمی آلمان را رد کرد

مرکل شایعات درباره کناره‌گیری زودهنگام از صدراعظمی آلمان را رد کرد

دیدبان؛ پس از آنکه «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان در سال 2018 بار دیگر به عنوان صدر اعظم آلمان انتخاب شد و اعلام کرد که پس از این دوره دیگر قصد ندارد در انتخابات رهبری حزب دموکرات مسیحی شرکت کند، طی چند روز اخیر اخباری درباره کناره‌گیری وی از صدر اعظمی آلمان پیش از پایان دوره‌اش در سال 2021 منتشر شده بود.

آنگلا مرکل در پاسخ به این اخبار قاطعانه این گمانه زنی‌ها را رد و اعلام کرد که قصد ندارد در نشست ماه آینده حزب دموکرات مسیحی کناره‌گیری خود را اعلام کند.

وی که در کنفرانس خبری با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق صحبت می‌کرد، در پاسخ به سوالی درباره کناره‌گیری از صدراعظمی آلمان در نشست آتی حزبش گفت: من می‌توانم به سوال شما با یک نه واضح پاسخ دهم.

گمانه‌زنی‌ها درباره کناره‌گیری مرکل پس از آن افزایش یافت که «آنگرت کرامپ کارنبوئر» رهبر حزب دموکرات مسیحی خواستار برگزاری نشست پشت درهای بسته این حزب پس از انتخابات اروپا شده بود.

دوره مرکل به عنوان صدراعظم آلمان در سال 2021 به پایان خواهد رسید. وی در دسامبر 2018 به عنوان رهبر حزب دموکرات مسیحی کناره‌گیری کرده و اعلام کرد که وی در پایان این دوره دیگر به دنبال انتخاب شدن به عنوان صدراعظم آلمان نیست.

در رسانه‌های آلمانی آنگرت کرامپ کارنبوئر به عنوان جایگزین احتمالی وی در پست صدراعظمی آلمان مطرح است.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است