دیدبان

عضو کمیسیون امنیت‌ملی: صادرات نفت ایران به صفر نمی‌رسد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی: صادرات نفت ایران به صفر نمی‌رسد

دیدبان؛ محمدابراهیم رضایی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تصمیم جدید ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت‌های نفتی ایران، اظهار داشت: تلاش‌های آمریکا در به صفر رساندن صادرات ایران به جایی نخواهد رسید. چراکه مسئولین و متخصصین ما برای این موضوع خود را آماده کرده‌اند و با تدابیر اندیشیده شده این بار نیز آمریکا شکست خواهد خورد.

وی با بیان اینکه هر چند آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تا با فضاسازی رسانه‌ای القا کنند که فروش نفت ایران به صفر می‌رسد،گفت: آنها در این کار موفق نمی‌شوند، چرا که ایران همواره مشتری نفت خود را در دنیا داشته و دارد و کشوری است که سال‌های طولانی به‌ عنوان صادرکننده‌ نفت شناخته شده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با بیان اینکه شرایط بین‌المللی به گونه‌ای است که منافع بر روابط دو جانبه کشور‌ها اثرگذار است، ادامه داد: در حال حاضر نیز کشور‌های اعلام کرده‌اند که تحریم‌های آمریکا را قبول ندارند بنابراین ما از فروش فعلی نفت فاصله نخواهیم گرفت.

رضایی با بیان اینکه آمریکا با این اقدام جنگ اقتصادی تمام عیار را علیه ما به راه انداخته است، تصریح کرد: بنابراین باید در شرایط فعلی ساز‌و کار‌ها به گونه‌ای فراهم شود تا از ظرفیت رایزنی و دیپلماسی ایران با سایر کشور‌ها استفاده شده و از فرصت‌های ممکن بیشترین بهره‌برداری انجام شود.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است