دیدبان

پوتین و کیم جونگ اون دیدار کردند

پوتین و کیم جونگ اون دیدار کردند

دیدبان؛ ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در «ولادی وستوک» دیدار کرد.

پوتین در جریان این دیدار گفت: اطمینان دارم سفر شما باعث تقویت روابط ما خواهد شد و ما در گفتگو‌های خود درباره حل مسئله شبه جزیره کره گفتگو خواهیم کرد. این مسئله را نیز بررسی خواهیم کرد که روسیه چه کاری باید برای حمایت از اقدامات مثبت در شبه جزیره کره صورت دهد.

رهبر کره شمالی هم در این دیدار گفت: اوضاع در شبه جزیره کره مستلزم توجه جامعه جهانی است. کیم جونگ اون همچنین تاکید کرد خواستار توسعه روابط سنتی کشورش با روسیه است.

قطار حامل کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، روز گذشته (چهارشنبه) وارد شهر ولادی‌وستوک روسیه شد. وی پس از ورود به روسیه اعلام کرد قصد دارد در خصوص اوضاع  شبه‌جزیره کره با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور، گفتگو کند.

رهبر کره شمالی همچنین ابراز امیدواری کرد سفرش به روسیه موفقیت‌آمیز باشد.

این نخستین دیدار میان سران دو کشور کره شمالی و روسیه از زمان کیم جونگ ایل، رهبر سابق کره شمالی، است که هشت سال پیش با دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر وقت روسیه، دیدار کرد. روسیه به عنوان متحد تاریخی کره شمالی روابط دوستانه‌ای با این کشور دارد و به ویژه کمک‌های غذایی به این کشور می‌رساند.

سفر کیم جونگ اون به روسیه کمتر از دو ماه پس از دومین دیدار وی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، انجام می‌شود که بدون دستیابی به توافقی درباره خلع سلاح شبه‌جزیره کره در هانوی، پایتخت ویتنام، پایان یافت.

مرتبط‌ها

رهبری: ملّتی که هویت خود را از دست بدهد، از بین می‌رود/ نگذارید زبان فارسی ویران شود

شایعاتی که تکذیب شد (98/2/30)

انگلیس: به ایران می‌گوییم عزم آمریکا را دست‌کم نگیرید

دارایی‌های آسانژ در سفارت اکوادور به آمریکا تحویل داده می‌شود

پارلمان اوکراین منحل می‌شود

بحرین: ایران قصد ضربه به امنیت «اجتماعی» ما را داشت