دیدبان

واکنش رئیس دفتر رئیس جمهور به صحبت‌های آذری جهرمی درباره سند ۲۰۳۰

واکنش رئیس دفتر رئیس جمهور به صحبت‌های آذری جهرمی درباره سند ۲۰۳۰

دیدبان؛ محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، با اشاره به موضع دولت درباره صحبت های وزیر ارتباطات در مورد سند ۲۰۳۰، گفت: وقتی صحبت از اسناد بین المللی است نمی‌توانیم بگوییم که در دنیای امروز زندگی کنیم، ولی به اسناد بین المللی توجهی نداریم.

واعظی افزود:  آن دسته از اسناد بین المللی که در مراجع رسمی ایران  تصویب شده باشد، مورد احترام ما است و قطعا آن‌ها را اجرا می‌کنیم؛ آن‌هایی که مراجع رسمی خود را طی نکرده باشد قطعا مواردی است که کسی نمی‌تواند آن را اجرا کند مگر اینکه مجلس یا هر جای دیگری آن را تصویب کند؛ درباره مطلبی که مهندس جهرمی هم  مطرح کردند، بهتر است  با خودشان صحبت کنید.

رئیس دفتر رئیس جمهور  در ادامه همچنین درباره مشکلات شبکه توزیع اقلام و کالاهای اساسی،افزود: ما باید نظارت را قوی‌تر کنیم و حتما باید  در دولت بازار و کالا متولی داشته باشد، قاعدتا آنچه در قانون وجود دارد وزارت صنعت و معدن و تجارت باید این کار را انجام دهد و این وزارتخانه  آنقدر گرفتاری هایش زیاد شده است، و تمام توجه وزیر به مسئله صنعت بوده  و مسئله نظارت یک مقدار مسئله درجه دوم قرار گرفته است. من امیدوار هستم مجلس محترم این طرح وزارت بازرگانی را که در حال حاضر مطرح و در کمیسیون‌های مختلف هم مورد تصویب قرار گرفته است در اسرع وقت در دستور کار قرار  بگیرد و تصویب شود؛ تا اینکه در دولت مسئله بازار و کالا اساسی یک متولی جدی پیدا کند  و وزیر بازرگانی منتخب مسئله نظارتی که در گذشته به طور مناسب انجام می‌شده است را احیا کند.

گفتنی است فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی سخنانی را در خصوص سند ۲۰۳۰ بیان می‌کند. زیرنویس فارسی فیلم مذکور نشان می‌دهد که آذری جهرمی در دفاع از این سند سخن گفته است.

مرتبط‌ها

«رایزنی مستمر» میان گروه‌های مقاومت فلسطینی برای مقابله با معامله قرن

9 راهکار: توصیه‌های رهبر انقلاب به دانشجویان

حزب‌الله: فشارها بر ایران به نتیجه نخواهد رسید

ایران: «هیچ» گفت‌وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی بین ما و آمریکا وجود ندارد

مراسم سوگواری شهادت امیرالمؤمنین (ع) با حضور رهبر انقلاب برگزار شد

سازمان بازرسی: شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو برگردد