دیدبان

سوریه: جولان را آزاد خواهیم کرد

سوریه: جولان را آزاد خواهیم کرد

دیدبان؛ حموده یوسف الصباغ رئیس پارلمان سوریه در نشست پارلمان‌های همسایه در بغداد خطاب به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: جولان سوریه‌ای است بیش از آنکه واشنگتن آمریکایی باشد. ما جولان را آزاد خواهیم کرد و از ذره‌ای از خاکمان چشم پوشی نمی‌کنیم. ما با هر متجاوزی به عنوان اشغالگر برخورد می‌کنیم و این غیرقابل بررسی است. آمریکا با ملتی روبرو است که ذره‌ای از خاکش چشم پوشی نمی‌کند.

رئیس پارلمان سوریه تاکید کرد: همه قطعنامه‌های شورای امنیت بر اصل احترام به ارض سوریه تاکید دارد. ما حمایت مطلق خود را از برادران فلسطینی اعلام می‌کنیم و اعلام می‌داریم که قدس پایتخت ابدی فلسطین است. ملت سوریه بر غلبه بر تروریسم اصرار دارد. همه نیروهایی که بدون اجازه وارد سوریه شده اند باید از آن خارج شوند و همه باید به حاکمیت و استقلال سوریه احترام بگذارند. آنچه رخ می‌دهد موضوع جدیدی نیست و مبارزات ملت‌های ما نیز موضوع جدیدی نیست. نبود اقدام مشترک به ادامه تروریسم و افراط منجر می‌شود. همبستگی میان ملت‌های ما برای مقابله با سخت‌ترین مرحله تاریخی ضروری است. دشمنان بشریت تلاش کردند که سوریه را به مرتعی برای بدترین گروه بشری در تاریخ تبدیل کنند. دشمنان ما انواع سلاح‌های ممنوعه را علیه سوری‌ها به کار گرفتند که بر اثر آن زنان و کودکان کشته شدند و بدترین صحنه‌های قتل و ارعاب را در تاریخ رقم زدند. ما بر دفن تروریسم مصمم هستیم و این با همکاری عراق است.

وی علت تحریم‌ها و اقدامات علیه کشورش را پایبندی کامل به حقوق فلسطینی‌ها و حمایت از مقاومت فلسطین دانست و افزود: سوریه بر ضرورت مقابله با استعمار جدید و صهیونیستی تاکید دارد و این گناه کشور من بود.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان