دیدبان

اینستاگرام خود را ملزم به اجرای سیاست‌ها و قوانین آمریکا می‌داند

 اینستاگرام خود را ملزم به اجرای سیاست‌ها و قوانین آمریکا می‌داند

دیدبان؛ سخنگوی اینستاگرام در گفتگو با سی ان ان ضمن تأیید مسدودسازی حساب‌های کاربری فرماندهان سپاه در این شبکه اجتماعی، از اقدام مشابه فیسبوک در چند روز آینده خبر داد و گفت: این شبکه اجتماعی همواره خود را ملزم به اجرای سیاست‌ها و قوانین آمریکا می‌داند.

سخنگوی اینستاگرام تأیید کرد «ما بر اساس قوانین آمریکا برخی از اکانت‌های متعلق به سپاه پاسداران را مسدود کرده‌ایم» اما او به اینکه دقیقا کدامیک از اکانت‌ها بسته شده‌اند اشاره‌ای نکرد و افزود «این سیاست درباره فیسبوک نیز اعمال خواهد شد».

پس از اقدام مذبوحانه آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران، مردم و مسئولان ایران اسلامی یکصدا و متحدتر از همیشه چنین اقداماتی از سوی آمریکا را سبب محبوب‌تر شدن سپاه پاسداران در دل تمام مردم آزاده جهان دانستند و آن را نشانه ترس این کشور از نیروهای جان بر کف سپاه عنوان کردند.

دونالد ترامپ که از زمان آغاز دوره ریاست جمهوری در آمریکا بارها با اقدامات غیرمنطقی و جنجال برانگیز خود مورد انتقاد و نفرت مردم و بسیاری از سیاست‌مداران جهان واقع شده است این بار نیز با بستن چشمان خود بر خدمات سپاه پاسداران در نابودی گروهک تکفیری تروریستی داعش، اوج دشمنی خود را نشان داد. این اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی مقامات برخی از کشورهای جهان و حتی در داخل آمریکا نیز محکوم شد.

شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام که هدف خود را تسریع انتقال آزاد پیام بین مردم با زبان‌ها و نژادهای گوناگون در جهان می‎‌‌دانند با چنین اقدامی، اجرای سیاست‌های آمریکا را وظیفه اصلی خود عنوان کردند.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان