دیدبان

#علی_اکبر/ علی اکبر آمد تا حسین، هم علی داشته باشد هم محمد

#علی_اکبر/ علی اکبر آمد تا حسین، هم علی داشته باشد هم محمد

دیدبان؛ حضرت علی‌اکبر(ع) فرزند ارشد امام حسین(ع) در روز یازدهم ماه شعبان بین سال‌های ۳۳ تا ۳۵ هجری قمری در شهر مدینه به دنیا آمد. نام مادر ایشان لیلا دختر ابی مره بود. حضرت علی‌اکبر(ع) اولین فرد از طائفه بنی‌هاشم بود که در روز عاشورا به میدان رفت و به شهادت رسید. او در روز عاشورا حدود ۲۵ سال سن داشت و به همین دلیل روز یازدهم شعبان مصادف با روز میلاد ایشان را روز جوان نامگذاری کرده‌اند.

تربیت شایسته امام حسین(ع) سبب شد که علی‌اکبر(ع) به بهترین صفات کمال آراسته شود؛ عواملی همچون اصالت خانوادگی، تربیت و وراثت، کسب علم و فضایل در وجود و زندگی ایشان فراهم بود. خلق‌وخوی، رفتار، حرکات، ادب و متانت ایشان در حدّ اعلای برجستگی و درخشندگی بود.

رفتارشان یادآور حرکات و رفتار پیامبر خدا(ص) بود و همین سبب می‌شد تا در چهره او شخصیت پیامبر دیده شود. علی‌اکبر(ع)، از جوانی مجموعه‌ای از خوبی‌ها و فضیلت‌ها و نمونه‌ای روشن از فضایل عترت پاک پیامبر بود. حتی کسی مانند معاویه هم که دشمن خاندان عصمت بود، به فضائل ایشان اقرار داشت.

در روز ولادت فرزند ارشد امام حسین(ع) و روز جوان کاربران فضای مجازی با انتشار توییت‌هایی با هشتگ #علی_اکبر فضای مجازی را عطرآگین کردند و از فضایل حضرت علی‌اکبر(ع) نوشتند. در ادامه تعدادی از پست‌های کاربران فضای مجازی را مشاهده می‌کنید.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است