دیدبان

درخواست مادورو از پرتغال برای آزادسازی دارایی مسدود شده

درخواست مادورو از پرتغال برای آزادسازی دارایی مسدود شده

دیدبان؛ نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا از مقامات پرتغالی خواست تا بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های مسدود شده این کشور را آزاد کند. ونزوئلا پیشتر به منظور خرید دارو این مبلغ را به حساب بانک‌های پرتغالی واریز کرده بود.

مادورو در یک نطق تلویزیونی گفت: «ما در یکی از بانک‌های پرتغال مبلغ یک میلیارد و ۷۲۶ میلیون دلار برای خرید دارو و مواد غذایی سرمایه گذاری کرده بودیم که دسترسی به آن مسدود شده است. از دولت پرتغال می‌خواهم این پول را آزاد کند. این پول ماست.»

شایان ذکر است، پس از اقدام مداخله‌جویانه آمریکا در غیرقانونی شناختن دولت مادورو، بسیاری از حساب‌های ارزی ونزوئلا در سایر کشور‌های جهان مسدود شده است. خوان گوایدو، سردسته مخالفان دولت، ژانویه سال جاری میلادی پس از چراغ سبز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و متحدان واشنگتن، در اقدامی غیرقانونی و جنجال برانگیز، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خواند و باعث تشدید تنش‌ها در این کشور شد؛ اقدامی که بی درنگ مورد حمایت آمریکا و دیگر کشور‌های غربی قرار گرفت.

مردم ونزوئلا و ارتش این کشور بار‌ها حمایت خود را از دولت قانونی کاراکاس اعلام کرده اند. با این حال، آمریکا و متحدانش در تلاش هستند با وضع تحریم‌های شدید و همچنین تحت فشار قرار دادن ارتش ونزوئلا، آن‌ها را به مخالفت با دولت مادورو وادار کنند.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است