دیدبان

افزایش تهدید علیه نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا

افزایش تهدید علیه نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا

دیدبان؛ ایلهان عمر، نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا گفته است از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ویدئویی ویرایش شده علیه او در توئیتر منتشر کرده است، ارسال پیام‌هایی که او را تهدید به مرگ می‌کنند، افزایش یافته است.

او در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از زمان انتشار توئیت رئیس جمهور در روز جمعه من شاهد افزایش تهدیدات مستقیمی بوده‌ام که زندگی مرا هدف قرار داده است. بسیاری از آن‌ها به طور مستقیم به ویدئوی رئیس جمهور ارجاع داده می‌شوند یا در حمایت از آن هستند. لفاظی‌های خشونت‌آمیز و هر شکلی از سخنان نفرت‌انگیز در جامعه ما جایی ندارد. ما همه آمریکایی هستیم. این [اظهارات خشونت آمیز] زندگی‌ها را به خطر می‌اندازد و باید متوقف شود.»

ایلهان عمر یکی از دو زن مسلمانی است که در جریان انتخابات مجلس نمایندگان به کنگره راه یافته و در اظهاراتش همواره از نقش پررنگ لابی‌های صهیونیستی در صحنه سیاسی این کشور انتقاد کرده است که بخاطر این موضوع آماج حملات لفظی و توئیتری دونالد ترامپ قرار گرفته است.

ترامپ پیشتر با انتشار ویدئویی ویرایش شده به صورت تلویحی ایلهان عمر را به بی‌توجهی به قربانیان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر و حمایت از عاملان آن متهم کرد.

نانسی پلوسی، رئیس نمایندگان دموکرات پیش از این در پی توئیت ترامپ در متهم کردن ایلهان عمر به تأیید حوادث ۱۱ سپتامبر، از رئیس کمیته امنیتی کنگره خواست حفاظت از وی، اعضای خانواده و کارمندان دفترش را افزایش دهد. رشیده طالب، دیگر نماینده مسلمان در کنگره آمریکا نسبت به حمله جمهوری خواهان علیه عمر که به تحرکات خشونت آمیز ضد او منجر می‌شود، هشدار داد.

هفته گذشته یک مرد نیویورکی که عمر را به قتل تهدید کرده بود، بازداشت شد.

مرتبط‌ها

رهبری: روابط ایران و پاکستان باید برخلاف میل دشمنان تقویت شود

شایعات خروج بنده از کشور موج سواری و شیطنت رسانه‌ای دشمنان بود/هم‌چنان پاسدار نظام و انقلاب هستم

قوه قضائیه: سیل زدگان نگران اسناد مالکیتی خود نباشند

روحانی: به دیگران اجازه دخالت در روابطمان را نمی دهیم

ایران: برای معافیتهای اعطایی بر تحریمها، ایران ارزش و اعتباری قائل نبوده و نیست

عمران خان با رهبر معظّم انقلاب دیدار کرد