دیدبان

پمپئو: آمریکا از همه ابزارهای سیاسی و اقتصادی علیه ونزوئلا استفاده می‌کند

پمپئو: آمریکا از همه ابزارهای سیاسی و اقتصادی علیه ونزوئلا استفاده می‌کند

دیدبان؛ مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در اظهاراتی گفت: ایالات متحده از همه ابزارهای اقتصادی و سیاسی ممکن استفاده خواهد کرد تا نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا را در قبال بحران این کشور پاسخگو کند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه به روسیه و کوبا هشدار داده است که به خاطر حمایت از رئیس جمهور ونزوئلا بها و هزینه‌ای را پرداخت خواهند کرد.

وی این اظهارات را در آخرین روز سفر 3 روزه خود به شیلی، پاراگوئه و پرو بیان کرده است. مهمترین موضوعاتی که پمپئو در این سفر به آنها پرداخته است، بحران اقتصادی و سیاسی ونزوئلا و نگرانی واشنگتن نسبت به افزایش نفوذ چین در منطقه است.

پمپئو در این باره گفت: ایالات متحده از همه ابزارهای سیاسی و اقتصادی در دسترس استفاده خواهد کرد تا به مردم ونزوئلا کمک کند. با استفاده از تحریم‌ها، لغو ویزاهای سفر و سایر ابزارها، ما متعهد به پاسخگو کردن نظام ونزوئلا هستیم و همین طور متعهد به پاسخگو کردن کسانی که از فساد و سرکوب دموکراسی توسط مقام‌های ونزوئلا حمایت می‌کنند.

وی همچنین کوبا را تهدید به اعمال تحریم‌های شدیدتر به خاطر حمایت از دولت مادورو کرد و وعده داد که درباره این مساله با روسیه نیز مذاکره خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت: کوبایی‌ها باید درک کنند که هزینه‌های مربوط به ادامه حمایت از دولت ونزوئلا را پرداخت خواهند کرد و ما درباره این مساله با روسیه نیز مذاکره خواهیم کرد.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا پیش از این گفته است که واشنگتن به زودی تدابیر مجازات آمیز جدیدی را علیه کوبا اعلام خواهد کرد.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است