دیدبان

بیانیه جدید شورای سودان؛ اعلام آتش‌بس و لغو حالت فوق العاده

بیانیه جدید شورای سودان؛ اعلام آتش‌بس و لغو حالت فوق العاده

دیدبان؛ عبدالفتاح البرهان رئیس شورای نظامی انتقالی در سودان در بیانیه‌ای اعلام کرد که طول دوره انتقالی در این کشور حداکثر دو سال است. وی با اعلام پایان قانون منع آمد و شد و حالت فوق العاده تاکید کرد که همه مسئولان فساد و کسانی که در قتل شهروندان بیگناه دست دارند محاکمه خواهند شد.

رئیس شورای نظامی سودان گفت که دولتی غیر نظامی از طریق مشورت با گروه های سیاسی تشکیل خواهد شد. البرهان با اعلام انحلال دولت های ایالتی از مردم خواست که برای بازگشت به زندگی طبیعی همکاری کنند.

وی همچنین گفت که همه کسانی که بر اساس قانون فوق العاده بازداشت شده بودند آزاد خواهند شد. البرهان گفت که از مردم می خواهم برای تحقق کامل شعارهای انقلاب تلاش کنند.

وی همچنین بر آتش بس در تمام مناطق سودان تاکید کرد و گفت که ماموریت شورای نظامی انتقالی سودان اجرای قانون و فراهم کردن جو سیاسی برای انتقال قدرت است.

عوض بن عوف وزیر دفاع سودان در پی تداوم اعتراضات مردمی مجبور شد روز جمعه 23 فروردین از ریاست شورای انتقالی نظامی سودان کناره گیری کند، وی پس از کناره‌گیری سرلشگر عبدالفتاح البرهان، بازرس کل ارتش را به عنوان رئیس این شورا تعیین کرد.

بن عوف روز پنجشنبه 22 فروردین در یک بیانیه رسمی پایان حکومت عمر البشیر و تعطیلی قانون اساسی و آغاز دوران انتقالی دو ساله و برقراری وضعیت فوق العاده را اعلام کرده بود با عنوان رئیس شورای نظامی انتقالی و رئیس کمیته عالی امنیتی فعالیت خود را آغاز کرد.

وزیر دفاع سودان تصمیم گرفته بود که شورای نظامی انتقالی را برای اداره این کشور به مدت دو سال به ریاست خود تشکیل دهد.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان