دیدبان

نخستین نشست بین پارلمانی روسیه، ایران و ترکیه در مسکو

نخستین نشست بین پارلمانی روسیه، ایران و ترکیه در مسکو

دیدبان؛ نخستین نشست مشترک کمیته‌های سیاست خارجی پارلمان‌های روسیه، ایران و ترکیه، امروز چهارشنبه در صحن دومای دولتی روسیه برگزار می شود. اصلی‌ترین موضوعات مورد بررسی در این نشست مشترک اوضاع کنونی در  سوریه و مسائل مربوط به امنیت منطقه است.

"لئونید اسلوتسکی" رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه اعلام کرد که این نشست بین پارلمانی به ریاست "سرگئی نیورییف" نایب رئیس دومای روسیه برگزار شده و در آن نمایندگان شورای فدراسیون (سنای) و دانشمندان و کارشناسان روسی نیز حضور خواهند داشت.

اسلوتسکی افزود: «هیئت پارلمانی ایران به ریاست "حشمت الله فلاحت پیشه" رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی (پارلمان) ایران خواهد بود و هیئت پارلمانی ترکیه نیز به ریاست "بولکان بزکیر" رئیس کمیته امور بین الملل مجلس ملی این کشور است.»  

به گفته وی، اصلی ترین موضوع این نشست سه جانبه پارلمانی، اوضاع کنونی در سوریه و مسائل پیرامون آن است. علاوه بر این، دیگر مسائل مربوط به امنیت منطقه نیز در این مباحثات مورد بررسی طرفین قرار خواهد گرفت.

اسلوتسکی یادآور شد که مقامات مسکو امیدوارند که این نشست‌های تخصصی بصورت مرتب و به احتمال زیاد سالانه و به ترتیب در مسکو، آنکارا و تهران برگزار شوند.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان