دیدبان

ژاپن تحریمهای کره شمالی را دو سال دیگر تمدید کرد

ژاپن تحریمهای کره شمالی را دو سال دیگر تمدید کرد

دیدبان؛ دولت ژاپن روز سه‌شنبه اعلام کرد تحریمهای این کشور علیه کره شمالی به مدت دو ساله دیگر تمدید می‌شود. آنگونه که کیودو، خبرگزاری رسمی ژاپن گزارش داده «هدف توکیو از این اقدام اجبار پیونگ یانگ به اجرای اقدامات ویژه در خصوص پایان دادن به برنامه هسته‌ای و همچنین شفاف‌سازی درباره سرنوشت شهروندان بازداشتی ژاپن است».

ژاپن واردات کالاهای کره شمالی و همچنین ورود کشتی‌های آن و کشتی‌‌هایی که وارد بنادر کره شمالی شده‌اند را به بنادر خود ممنوع کرده است.

تمدید تحریمهای توکیو علیه پیونگ‌یانگ در شرایطی صورت می‌گیرد که ادامه گفتگوهای کره شمالی و آمریکا بر سر توقف برنامه هسته‌ای و موشکی پیونگ یانگ در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

سران آمریکا و کره شمالی برای اولین بار در ژوئن سال ۲۰۱۸ در سنگاپور دیدار و رایزنی کردند. در پایان مذاکرات ترامپ و کیم، دو طرف توافقی چندبندی را امضا کردند که بر اساس آن گفته شد کره شمالی با خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره موافقت کرده است. با این حال بسیاری از منتقدان تاکید کردند که این توافق بسیار کلی و مبهم است و منظور از خلع سلاح اتمی و زمان‌بندی آن مشخص نیست. در نهایت این توافق با گذشت حدود یک سال نه تنها اجرایی نشد بلکه به دلیل مشکلات زیاد در مسیر مذاکرات به دیدار دوم کیم و ترامپ در ویتنام منتهی شد. دیدار سران دو طرف در ویتنام نیز در نهایت بدون هیچ نتیجه مشخصی نیمه‌کاره به پایان رسید.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان