دیدبان

ونزوئلا احتمالا نفت صادراتی به آمریکا را به روسیه می‌فروشد

ونزوئلا احتمالا نفت صادراتی به آمریکا را به روسیه می‌فروشد

دیدبان؛ مانوئل کوودو، وزیر نفت ونزوئلا و رئیس شرکت نفت دولتی این کشور گفت ونزوئلا احتمالا به خاطر تحریم‌های آمریکا نفتی را که معمولا به این کشور می فرستاد، به شرکت رزنفت روسیه و سایر مناطق می‌فرستد.  او که در گردهمایی اوپک و سایر وزرای نفت در باکوی آذربایجان صحبت می کرد گفت  پس از خاموشی که صادرات نفت خام را در هفته گذشته متوقف کرده بود، ترمینال «جوز اویل» دوباره کار خود را آغاز کرده است. 
کوودو گفت کاراکاس تصمیم گیری میکند نفت خود را به کجا بفرستد و هدف اصلی آن تقویت روابط با روسیه است و به قراردادهای نفتی با مسکو پایبند می ماند. 
رزنفت، یک شرکت نفت دولتی در روسیه قراردادهای نفتی با شرکت نفت دولتی ونزوئلا در چهارچوب «نفت در برابر وام» بسته است. این شرکت بشکه های نفت را به مشتریانش در سراسر جهان می‌رساند. پالایشگاه‌های هند اصلی ترین خریداران آن ها هستند. 
رزنفت در پاسخ به این خبر اعلام کرد که ونزوئلا صدها میلیارد دلار از طریق قراردادهای مشترک به این شرکت بدهکار است چون تولید نفت بسیار کمتر از حد پیش بینی شده بوده است. کوودو گفت که ونزوئلا در مورد بدهی اش به روسیه آگاه است. 
او گفت: «به این قراردادها عمل خواهیم کرد. ما می‌توانیم نفتی را که باید به آمریکا فرستاده می‌شد، به روسیه یا سایر مشتریان بفروشیم‌». 
آمریکا در سال جاری تحریم‌های سختی بر صنعت نفت ونزوئلا وضع کرد تا  بهترین منبع درآمد نیکلاس مادورو را قطع و او را مجبور به کناره گیری از قدرت سازد. این تحریم ها بازار بزرگ صادرات روزانه 400 هزار بشکه نفت ونزوئلا را متوقف کرده است. 
ونزوئلا با تلاش برای افزایش صادرات نفت خام خود به هند، یک وارد کننده بزرگ دیگر، پاسخ این تحریم‌ها را داده است، ولی دولت آمریکا بر هند فشار می آورد که خرید نفت از ونزوئلا را متوقف سازد. 
کوودو گفت:« آنها حالا آنها سعی دارند برای شرکای تجاری بلند مدت ما مزاحمت ایجاد کرده و آنها را تهدید کنند». 
اکثر مناطق ونزوئلا که شامل بخش‌هایی از کاراکاس هم می شد، چندین روز در خاموشی به سر بردند و مردم برای تهیه آب و غذا به زحمت افتادند . این خاموشی بر پایانه جوز هم اثر گذاشت چون ژنراتور آن کار نمی کرد. 
کوودود گفت: «ترمینال جوز اکنون با حداکثر توان خود کار میکند...آسیب زیادی از این قطعی برق دیدیم. کل صنعت نفت ونزوئلا ضربه خورد».

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان