دیدبان

هشدار دولت ترامپ به شرکت‌ها درباره تجارت قانونی با ایران

هشدار دولت ترامپ به شرکت‌ها درباره تجارت قانونی با ایران

دیدبان؛ مقام‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به شرکت‌های آمریکایی و خارجی که در حال انجام تجارت قانونی با ایران هستند  هشدار داده‌اند تجارت‌های قانونی آنها با ایران ممکن است در نتیجه تحریم‌ها با محدودیت‌های بیشتری مواجه شود. 

به نوشته پایگاه المانیتور در نشستی با موضوع تحریم‌ها که چند روز پیش در ساختمان وزارت خارجه آمریکا برگزار شد مقام‌های آمریکایی ادعا کردند تحریم‌ها علیه ایران راهبردی هستند و هدف از آنها دستیابی به «اهدافی مشخص و محدود» است.

«دیوید پیمن»، معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا و «برایان هوک»، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در این جلسه که روز چهارشنبه برگزار شد گفتند هدف از تحریم‌ها چرخش 180 درجه‌ای در سیاست‌های منطقه‌ای و دفاعی ایران است.

در شرایطی که فهرست مطالبات 12 ماده‌ای «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا از ایران با انتقادهای بی‌سابقه هم در داخل آمریکا و از جانب متحدان این کشور رو به رو شده، برایان هوک مدعی شد که این فهرست «غیرواقع‌بینانه» نیست. 

پیمن ادعا کرد تحریم‌هایی که آمریکا بعد از خروج از برجام علیه بخش مالی و نقتی ایران اعمال کرده تازه ابتدای راه هستند و تحریم‌های بیشتری در راهند. او گفت: «شرکت‌هایی که هنوز با ایران کار می‌کنند باید بدانند قواعد ممکن است تغییر کنند و این اتفاق ممکن است خیلی زود رخ دهد. فردا، هفته بعد یا ماه بعد شما ممکن است متوجه شوید مبادلاتی که الان قانونی هستند از این به بعد غیرقانونی هستند.»

برایان هوک با بیان این ادعا که تحریم‌های اعمال شده تا کنون 850 فرد و سازمان را شامل شده گفت: «تحریم‌های ما بازگشته‌اند و تحریم‌های بیشتری در راهند.» او ادعا کرد هدف از این تحریم‌ها اثرگذاشتن بر زندگی مردم عادی ایران نیست.

مرتبط‌ها

اثر افزایش نرخ ارز در تورم تخلیه شده است

انتخابات دوم اسفند ۹۸ می تواند منشا شادابی برای ورود به سال جدید باشد

ونزوئلا احتمالا نفت صادراتی به آمریکا را به روسیه می‌فروشد

ورود کمیسیون امنیت ملی به موضوع انقراض آبزیان خلیج فارس

توقیف خودروی حامل موادمحترقه غیرمجاز تا پایان تعطیلات نوروزی

بازار به طور کامل از نظر کالاهای اساسی اشباع است