دیدبان

پاکستان باز هم بر جدا بودن حساب ایران از هند تاکید کرد

پاکستان باز هم بر جدا بودن حساب ایران از هند تاکید کرد

دیدبان؛ «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: کشور ما در مرزهای شرقی (ایران) و غربی (هند) با چالش مواجه است ولی از ابتدا در تلاش است تا چالش‌های شرقی خود را با دوستی و مذاکره به امنیت و ثبات تبدیل کند.

وی که در کنفرانس جهانی رهبران سخن می گفت، تصریح کرد: تا 2 هفته آینده «موگرینی» نیز به پاکستان سفر می‌کند و ما فصل تازه‌ای از روابط خود با اروپا را آغاز می‌کنیم.

قریشی اضافه کرد: در طول سفر موگرینی به پاکستان تفاهم نامه‌های مختلفی امضا خواهد شد و روابط دو طرف در حوزه اقتصادی افزایش خواهد یافت.

وزیر خارجه پاکستان اظهار داشت: زمانی که مردم به تحریک انصاف رای دادند در اصل به نظام سنتی پاکستان نه گفته و تغییر و حرکت به سوی پیشرفت را قبول کردند.

معاون حزب تحریک انصاف گفت: «عمران خان» نخست وزیر پاکستان برای مبارزه با تروریسم کاملا مصمم است و طبق قانون اساسی کشور با تمام تروریست ها و افراط گرایان برخورد خواهد کرد.

وی از چالش اقتصادی به عنوان بزرگترین چالش پیش روی دولت پاکستان یاد کرده و خاطر نشان کرد: ما در تلاشیم تا هرچه سریع تر بر مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.

قریشی گفت: حل مشکل افغانستان و برقراری ثبات در این کشور باعث آرامش و ثبات در تمام منطقه می شود از این رو اسلام آباد برای ترغیب طرفین به مذاکره تلاش می کند.

گفتنی است پس از آغاز چالش بین پاکستان و هند برخی تلاش کردند تا آن را به حادثه تروریستی زاهدان ارتباط داده و ایران و هند را علیه پاکستان قرار دهند. پیش از این سخنگوی ارتش پاکستان نیز تاکید کرده بود: حساب ایران از هند جداست و ما هرگز این دو کشور را مقایسه نمی کنیم.

مرتبط‌ها

ظریف: باید تمرکز بیشتری بر اسلام هراسی و تبعیض داشته باشیم

ایران حمله انتحاری داعش به برنامه نوروز در کابل را محکوم کرد

تصویب قطعنامه‌ علیه ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل

اعتکاف؛ خلوت مؤمنانه

رهبر انقلاب: سال جدید سال فرصت‌هاست، نه تهدیدها

تحریم‌های نفتی برای ما فرصت است