دیدبان
سناتور روس:

آمریکا باید تحت تحریم‌های بین‌المللی قرار گیرد

 آمریکا باید تحت تحریم‌های بین‌المللی قرار گیرد

دیدبان؛ "دیمیتری ناویکوف" نائب‌رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی»، گفت، این ایالات متحده آمریکا است که باید مورد تحریم‌های بین‌المللی قرار بگیرد. این مقام دوما بدین ترتیب به اظهارات اخیر "مایک پامپئو" وزیر خارجه آمریکا واکنش نشان داد که شرکت «راس نفت» و رهبران آن را به خرید نفت از ونزوئلا و دور زدن تحریم‌های آمریکا متهم کرده بود.

ناویکوف گفت: «به‌عقیده من، اظهارات پامپئو قابل توجیه نبوده و بی‌پایه و اساس است و حتی این مسئله که ما در چارچوب تحریم‌های آمریکا قرار داشته باشیم، کاملاً عجیب است. ایالات متحده با نادیده گرفتن تمامی ضوابط حقوق بین‌الملل تحریم‌هایی را اعمال می‌کند و این اصلی‌ترین مسئله است که باید در دستورکار بررسی جهانی قرار بگیرد».

به‌گفته وی، دولت آمریکا به‌خاطر این اقدامات غیرقانونی که به خود اجازه می‌دهد تا تحریم‌هایی را علیه ملت‌های مستقل جهان، از جمله علیه ونزوئلا اعمال کند، از مدت‌ها قبل می‌بایست خود مورد تحریم‌های بین‌المللی قرار گرفته باشد.

روز دوشنبه 11 ماه مارس (20 اسفند) مشخص شد که دولت آمریکا بانک روسی «اورو فایننس موسنار بانک» را به‌خاطر داشتن ارتباط مالی با شرکت ملی نفت ونزوئلا «PDVSA» به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد. با اعمال این اقدامات محدودکننده، حساب‌های بانکی که تحت کنترل رژیم حقوقی ایالات متحده قرار دارد، مسدود شده و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی آمریکایی اجازه داشتن رابطه کاری با این بانک را نخواهند داشت.

مقامات واشنگتن در اواخر ماه ژانویه تحریم‌های شدیداللحنی را علیه شرکت PDVSAونزوئلا اعمال کردند. البته شرکت‌های آمریکایی شامل این محدودیت‌ها قرار نداشته و همچنان می‌توانند نفت ونزوئلا را خریداری کنند.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است