دیدبان

ایجاد ۲۰ گروه مقاومت در مرزهای رژیم صهیونیستی

 ایجاد ۲۰ گروه مقاومت در مرزهای رژیم صهیونیستی

دیدبان؛ سردار علی فدوی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم روز درختکاری که امروز( سه‌شنبه) در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام‌حسین (ع) برگزار شد، اظهار داشت: در 40 سال گذشته هر جا که پای کار رفتیم و عمل کردیم با موفقیت همراه بودیم.به‌ عنوان مثال در هشت سال دفاع مقدس پای کار مقابله با دشمن رفتیم اما پیروز شدیم.

وی با اشاره به اینکه برای استخراج علم باید به دنبال آن برویم، افزود: جغرافیای ایران به گونه‌ای است که 40 درجه اختلاف دما در آن وجود دارد، اما در این جغرافیا در سراسر رده‌های تابعه سپاه در کل کشور، فقط یک نوع لباس مورد استفاده پاسداران قرار می‌گیرد که نشان می‌دهد، اشکالی در این زمینه وجود دارد.

سردار فدوی ادامه داد: در درختکاری نیز همین‌گونه است؛ یعنی وقتی 49 درجه اختلاف دما در این کشور وجود دارد، نباید فقط یک‌نوع درخت آن‌هم کاج کاشته شود؛ کاشت این درخت با سوءنیت صورت گرفته است؛ چون این درخت برای جغرافیای کشورمان نیست؛ پس اگر متناسب با جغرافیای کشورمان درخت کاشته شود، نتایج بسیار خوبی را شاهد خواهیم بود.

معاون هماهنگ‌کننده فرمانده کل سپاه تصریح کرد: در حوزه آب و خاک مدت‌هاست که سپاه فعالیت‌های ویژه‌ای را آغاز کرده است که هر وقت نتایج لازم به دست آید، اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اقدام دشمنان خبیث ملت ایران در تحریم کشورمان گفت: آن‌ها در آینده هم، مثل دفعات قبل از این کار خود پشیمان خواهند شد؛ چون این باعث می‌شود تا برای رفع مشکلات به بیگانگان متکی نشویم و مشکلات را با استفاده از توانمندی‌های داخلی رفع کنیم.

سردار فدوی عنوان کرد: چند سال قبل از جنگ ‌33 روزه، آمریکا و صهیونیست‌ها در یک وحشت دائمی قرار داشتند که مبادا گروهی به نام حزب الله در کنار مرز‌های سرزمین‌های اشغالی فلسطین ایجاد شود، ولی بعد از جنگ 33 روزه، 20 گروه مانند حزب‌الله در مرز‌های آن‌ها ایجاد شد؛ در واقع اگر در اقدامی احمقانه سعی نمی‌کردند تا در جنگ 33 روزه حزب‌الله لبنان را از بین ببرند، شاید شاهد شکل‌گیری این گروه‌ها در کنار مرز‌های سرزمین‌های اشغالی نبودند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران در ادامه بیان کرد: امروز در ارتفاعات اطراف محوطه ستاد سپاه گله‌های 500 تایی شکار را می‌بینیم. در حالی که در مناطق دیگر این تعداد شکار دیده نمی‌شود. علاوه بر این، 100 هکتار محوطه ستاد سپاه زیتون‌کاری شده است؛ چون سپاه در حفظ محیط زیست بسیار کوشاست.

وی گفت: بنا بر ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح، هیچ‌ یک از بخش‌های نیرو‌های مسلح نباید درخت کاج بکارند و به جای این درخت، باید درختان مثمر کاشته شود.

سردار فدوی افزود: در گذشته کشورمان تعیین‌کننده قیمت محصولات کشاورزی مثل گندم بود، ولی اکنون به دلیل نفوذ سیستم‌هایی که ربطی به کشورمان ندارد، واردکننده محصولات کشاورزی شده‌ایم؛ لذا باید سیستم‌هایی را که ربطی به کشورمان ندارد، کنار بگذاریم، هرچند برخی عصبیت‌های جاهلی وجود دارد که به‌ نوعی می‌کوشند تا نگهبان سیستم‌های مورد اشاره باشند.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان