دیدبان

تصویب پالرمو و cft به تحقق وعده‌های اروپا بستگی دارد

 تصویب پالرمو و cft به تحقق وعده‌های اروپا بستگی دارد

دیدبان؛ محمدرصا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست این تشکل که صبح امروز در محل این تشکل برگزار شد، با تسلیت شهادت امام هادی (ع) طی سخنانی اظهار داشت: انتصاب رئیسی به ریاست قوه قضاییه تفاوتی هایی با دوره های قبلی دارد و آن تفاوت این است که برای اولین بار است که از درون قوه قضاییه شخصی به عنوان رئیس قوه انتخاب می‌شود و تمامی سلسله مراتب را در سالهای مدیریت پس از انقلاب در قوه قضاییه گذرانده است.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: مقام معظم رهبری در حکم انتصاب آقای رئیسی بحث برخورد با فساد با اولویت برخورد با فساد در درون قوه و راه حلهایی برای پیش گیری جرم در دوره جدید را مورد تاکید قرار دادند که امیدواریم رئیس جدید قوه قضاییه نیز به این توصیه ها توجه ویژه داشته باشد.

باهنر گفت: قوه قضاییه پیشانی نظام است و باید مامن مظلومین باشد و در برابر مجرمین سریع و شدید و در برابر مظلومین پناهگاهی امن باشد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به تصویب لایحه بودجه سال 98 کل کشور خاطرنشان کرد: دولت و مجلس در هفته های اخیر برای نهایی کردن بودجه سال 98 زحمات زیادی کشیدند و امروز نیز ایرادات آن توسط نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت و رفع شد.

وی افزود: بودجه سال 98 بودجه سختی است و ممکن است منابع پیش بینی شده در این بودجه برآورده نشود. بنابراین همه دستگاه‌ها باید تمام تلاش خود را برای مدیریت اقتصاد کشور به کار ببندند.

باهنر یادآور شد: یکی از مطالبات رهبر انقلاب از دولت و مجلس اصلاح ساختار بودجه نویسی است و امیدواریم که در ماه های پیش رو یک عزم جدی در دولت و مجلس برای اصلاح ساختار بودجه نویسی در نظر گرفته شود تا در سالهای آینده مشکلاتی که امروز در بررسی و تصویب بودجه هست،  تکرار نشود.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره شورای وحدت راهبردی اصولگرایان و ریاست این شورا گفت: من در رابطه با پاسخ این سوال حرف تکراری دارم و آن این است که ما همیشه در غیبت دو سه حزب فراگیر این مشکلات را در ماه های باقی مانده تا انتخابات‌ها داریم که بیشتر توان خود را صرف وحدت درون جناحی می‌کنیم و دیگر توانی برای رقابت با جریان مقابل نداریم.

وی افزود: امروز در کشور ما رقابت ها جبهه‌ای است که تعریف حقوقی مشخص ندارد و به همین دلیل هر بار که نزدیک به انتخابات می شویم باید بخش زیادی از انرژی خود را صرف وحدت درون جبهه‌ای کنیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین شورای وحدت اصولگرایان را دنباله همان جریان وحدت دوره‌های قبل برشمرد و تصریح کرد: این شورا در دوره‌های قبلی با نام‌هایی چون جبهه مردمی و شورای هماهنگی جریان انقلاب فعالیت می‌کرد. تلاش ما بر این است که همه گروه‌های قبلی در این شورا حضور داشته باشند و علاوه بر این گروه‌های دیگر نیز به آن اضافه شوند.

باهنر خاطرنشان کرد: درباره ریاست شورا نیز خود آن شورا سخنگو دارد و اگر صلاح ببیند جزئیاتی از عملکرد خود را بیان می کند.

وی گفت: در رابطه با مسائل مربوط به انتخابات تلاش های ما زیرمجموعه جریان اصولگرایی است و جبهه پیروان و جامعه مهندسین قصد دادن لیست مستقل برای انتخابات را ندارد و تلاش ما این است که به تفاهم با تمامی گروه‌های سیاسی اصولگرا برسیم که البته کار دشواری است.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری یادآور شد: در دوره گذشته نیز که لیستی واحد از سوی اصولگرایان ارائه شد با وجود اینکه در برخی حوزه‌ها توفیقی نداشتیم اما در مجموع رگه هایی از جوانگرایی بود و در همین لیست تهران حداقل 40 درصد افراد معرفی شده نیروهای جوان بودند اما در هر حال در بحث جوانگرایی متاسفانه همواره دچار افراط و تفریط می‌شویم و زمانی می شود که قدیمی ها به هیچ عنوان کنار نمی روند و برخی اوقات نیز افراط در استفاده از جوانان در دستور کار قرار می گیرد.

وی گفت: تربیت نیروهای جوان باید در فرآیندی اتفاق بیفتد البته اینکه نیروهای نسل اول انقلاب به صندلی های خود بچسبند نیز اصلا قابل قبول نیست.

باهنر درباره لایحه اصلاح قانون انتخابات که در مجلس در حال بررسی است، گفت: در برخی کشورها انتخابات تناسبی است و اگر در شهری 60 درصد آرا به یک جریان اختصاص پیدا کند اینطور نیست که تمام کرسی های پارلمان در اختیار او قرار گیرد و جریانی که 40 درصد آرا را به دست آورد نیز تعدادی از کرسی‌ها را در اختیار می گیرد. این نوع رویکرد نیز در اصلاح قانون انتخابات در مجلس در حال بررسی است و شاید به تصویب نمایندگان نیز برسد البته هنوز هیچ تصمیم گیری در این رابطه صورت نگرفته است.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه نشست خبری خود اظهار داشت: ما در مجلس هشتم مانیفستی تحت عنوان بایدها و نبایدهای اصولگرایی تدوین کردیم. این مانیفست دنبال شد ولی چون پشتوانه حزبی نداشت دیده نشد و در یک مرکزیت حزبی به تصویب نرسید. ما اصولگرایان برای انتخابات مجلس بعدی مواضع خود را اعلام می‌کنیم اما انتظار اینکه همه آن را بپذیرند نداریم.

وی با بیان اینکه جریان اصولگرایی با نام نیروهای انقلاب کار می‌کند، گفت: جریان انقلابی به این معنا نیست که مابقی ضدانقلاب هستند بلکه نشانه حساسیت بر روی شعارها و اصول انقلاب است.

باهنر درباره برنامه های اقتصادی اصولگرایان در شرایط فعلی کشور برای انتخابات مجلس آینده، گفت: معمولا صحنه تبلیغات انتخابات بیشتر از اینکه یک صحنه متفکرانه باشد، بیشتر هیجانی است و یک وضعیتی شده هرکس بتواند رقیبش را از صحنه خارج کند پیروز است. نباید صرفا صحنه هیجانی باشد بلکه برنامه‌های عملیاتی مهم تر هستند و ما تلاش می‌کنیم مخاطبین علاقه‌مند برنامه‌های ما را ببیند در معرض دیدشان می‌گذاریم. به کمیته‌ها هم گفتیم محل غر زدن نیست و باید عالمانه و مدبرانه این برنامه‌ها را بنویسیم. ما صدایمان به مسئولان می‌رسد و برخی اعضای جامعه اسلامی مهندسین در مجلس حضور دارند و در کمیته‌های 7گانه جامعه اسلامی در حال بررسی شرایط هستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت درباره بررسی پالرمو در مجمع، گفت: پالرمو و cft  تصمیمات حساسی است و مجمع بحث های سنگینی کرده ولی صرف دوسه جلسه نتوانسته تصمیم بگیرد. باید ببینیم وعده‌های اروپایی‌ها چقدر محقق خواهد شد و درباره جبران کار غیرحقوقی آمریکا چه می‌کنند و وعده‌های آنها چقدر اثر فیزیکی و عملی خواهد داشت.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان