دیدبان
جمهوری آذربایجان:

تحریمها نمی تواند بر روابط خوب با ایران اثر منفی داشته باشد

تحریمها نمی تواند بر روابط خوب با ایران اثر منفی داشته باشد

دیدبان؛ «المار محمد یار اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان عصر امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون تحولات منطقه و راه کارهای گسترش همکاری های دوجانبه با وی گفتگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به اشتراکات تاریخی،فرهنگی و مذهبی میان دو کشور همسایه اظهار داشت: توسعه روابط همه جانبه بویژه ارتقاء مناسبات اقتصادی میان تهران و باکو خواست و اراده مردم و رهبران دوکشور بوده و به نفع امنیت و ثبات در منطقه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه مرزهای مشترک فرصتی ارزشمند و دروازه های صلح و دوستی میان دوکشور است، افزود؛ ظرفیت های فراونی برای افزایش سطح تعاملات تجاری میان دو کشور وجود دارد که می تواند موجب رفاه، ثبات و امنیت دو کشور شود.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای رفع موانع تحقق توافقات جامع میان دو کشور امادگی کامل دارد.

علی شمخانی گفت تکمیل راه آهن شمال-جنوب برای منطقه و نیز آذربایجان به لحاظ پیشبرد توافقات و همکاری های تجاری و اقتصادی بسیار ضروری بوده وموجب توسعه همکاری های مشترک در زمینه های ترانزیت وحمل ونقل خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت روابط گرم و دوستانه ایران و آذربایجان علیه هیچ کشوری نبوده و هرگز تحت تاثیر عوامل مخرب منطقه ای و فرامنطقه ای قرار نخواهد گرفت.

«المار محمد یار اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با اثربخش خواندن گفتگوهای صورت گرفته میان مقامات دوکشور گفت؛ جمهوری آذربایجان مایل به افزایش مبادلات و همکاری های همه جانبه با ایران بوده و در این مسیر از ابتکارات و پیشنهادات ارائه شده استقبال می نماید.

وی افزود باکو به روند ارتقاء همکاری های اقتصادی با تهران ادامه خواهد داد و تحریمها نمی تواند بر روابط خوب دو کشور اثر منفی داشته باشد.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان