دیدبان
ترزا می:

انگلیس ممکن است هرگز اتحادیه اروپا را ترک نکند

انگلیس ممکن است هرگز اتحادیه اروپا را ترک نکند

دیدبان؛ ترزا می نخست وزیر انگلیس تاکید کرد، اگر توافق برگزیت هفته آینده در پارلمان این کشور رد شود ممکن است انگلیس هرگز اتحادیه اروپا را ترک نکند. 

وی با هشدار به پارلمان این کشور افزود: تاخیر در برگزیت می‌تواند به شکل گیری نسخه‌ای از خروج منجر شود که با رای مردم انگلیس کاملا منافات دارد و یا به طور بالقوه به یک همه پرسی دیگر منجر شود.

نخست وزیر انگلیس همچنین عدم رای مثبت به توافق را «لحظه بحران» برای لندن خواند.

ترزا می در ادامه سخنان خود اظهارت داشت: نمایندگان پارلمان هفته آینده با انتخاب سختی روبرو هستند و اگر آنها به این توافق رای منفی دهند معلوم نیست چه اتفاقی خواهد افتاد. 

نمایندگان پارلمان انگلیس یک بار در دی ماه سال جاری به توافق دولت لندن با اتحادیه اروپا با 432 رای مخالف در برابر 202 رای موافق رای منفی داده بودند. 

این طرح که میان دولت انگلیس و اتحادیه اروپا مورد توافق قرار گرفته قرار است ساز و کار خروج انگلیس از این اتحادیه را مشخص کند. اجرایی شدن این طرح به تصویب پارلمان انگلیس نیاز دارد.

طبق برنامه، انگلیس قرار است 29 مارس یعنی حدود 21 روز دیگر اتحادیه اروپا را ترک کند اما این مساله نیازمند تصویب توافق در پارلمان در نشست سه شنبه بعدی است.

شبکه بی بی سی در این زمینه می‌گوید که هنوز بسیاری از نمایندگان با این توافق مخالف هستند. 

مردم انگلستان (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلندشمالی) در ماه جولای سال ۲۰۱۶ با شرکت در همه‌پرسی رای به خروج از اتحادیه اروپا داده بودند و مذاکرات دو ساله خروج ماه مارس سال ۲۰۱۷ شروع شد اما تا کنون با گذشت یک سال و نیم از مذاکرات میان لندن و بروکسل پیشرفت چندانی نداشته است. 

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان