دیدبان

استقبال یمن از تصمیم آلمان در تمدید ممنوعیت صادرات سلاح به عربستان

استقبال یمن از تصمیم آلمان در تمدید ممنوعیت صادرات سلاح به عربستان

دیدبان؛ "محمد علی الحوثی" رئیس کمیته عالی انقلاب یمن دیشب در صفحه توییتر خود نوشت: ما از مواضع مثبت آلمان در رابطه با تمدید ممنوعیت صادرات سلاح به عربستان تمجید می‌کنیم و این تصمیم آلمان بر اساس قوانین و توافق‌های بین‌المللی که فروش سلاح و صادرات تجهیزات نظامی به جنایتکاران را منع می‌کند، صورت گرفته است.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در ادامه اظهار داشت: ائتلاف سعودی با ارتکاب جنایت‌های بشری در یمن ثابت کرد که به قوانین تسلیحاتی پایبند نیست؛ کما اینکه حمایت تسلیحاتی آمریکا و عربستان از تروریست‌ها اثبات کرد که کشورهای مذکور با تروریسم همکاری می‌کنند.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان روز چهارشنبه در یک نشست خبری در برلین اعلام کرد ممنوعیت صادرات سلاح از این کشور به عربستان سعودی که قرار بود روز شنبه به پایان برسد، به مدت سه هفته دیگر تمدید خواهد شد.

هایکو ماس در خصوص دلایل اتخاذ این تصمیم از سوی دولت آلمان گفت: «ما با توجه به تحولات اخیر یمن تصمیم گرفتیم این ممنوعیت را تا پایان ماه مارس [11 فروردین] تمدید کنیم. بدین ترتیب نه‌تنها تا پایان ماه مارس هیچ مجوز جدیدی برای فروش سلاح به عربستان صادر نمی‌شود، بلکه سلاح‌هایی که قبلاً مجوز فروش آنها صادر شده است نیز به عربستان تحویل داده نخواهد شد.»

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است