دیدبان
اتاق اصناف:

وزارت اقتصاد به واحدهای صنفی تنفس مالیاتی ۲ ساله بدهد

وزارت اقتصاد به واحدهای صنفی تنفس مالیاتی ۲ ساله بدهد

دیدبان؛ ابراهیم درستی، با اشاره به تغییرات بازار و حاکم شدن رکود در بازار کشور اظهار کرد: امروز ما در جنگ اقتصادی هستیم و صنوف ما به عنوان بازوان ستبر انقلاب اسلامی در خط مقدم این جنگ قرار دارند و اجازه نخواهند داد تا دشمنی‌های ترامپ و عربستان صعودی با این کشور، منجر به نتیجه دلخواه این دشمنان شود.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران با تاکید بر حاکم شدن رکود در بازار طی ماه‌های گذشته گفت: متاسفانه ما امروز شاهد رکود در بازار هستیم و با بالا رفتن قیمت‌ها و طبعاً کاهش توان خرید مردم، فروش اصناف کاهش یافته است؛ لذا من از سازمان مالیاتی و آقای دژپسند می‌خواهم که در این شرایط به فکر اصناف باشند و برای مالیات اصناف و واحدهای صنفی با توجه به رکود موجود در بازار، تصمیم‌گیری کنند.

وی ادامه داد: ما درخواست داریم تا میزان مالیات اصناف در شرایط فعلی، بر اساس میزان مالیات قطعی سال قبل‌ آ‌ن‌ها محاسبه نشود چراکه امسال شاهد رکود بازار بودیم و تعیین مالیات امسال برای اصناف و کسبه واحدهای صنفی، نیازمند تجدید نظر است.

درستی خاطرنشان کرد: در شرایط امروز لازم است تا با توجه به اینکه اصناف نیز با مشکلات فروش و کسادی بازار مواجه بودند، برای پرداخت مالیاتشان، زمان تنفسی یک یا دو ساله را در نظر گرفت.

وی گفت: همچنین به نظر می‌رسد تا بجای فشار مضاعف بر اصناف دارای شناسنامه که همواره مالیات خود را داده‌اند و امروز در شرایط رکود قرار دارند، تمرکز سازمان مالیاتی و وزارت اقتصاد، بر روی فرار مالیاتی قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران در پایان خاطرنشان کرد: البته این درخواست به هیچ وجه به معنای آن نیست که اصناف و واحدهای صنفی که درآمد داشته‌اند، مالیات درآمدشان را ندهند و از همین رو لازم است اگر در صنوف و بخش خصوصی، مستندات و ادله کافی موجود بود، حتماً مالیات آن گرفته شود ولی تعیین مالیات بر اساس میزان مالیات قطعی سال گذشته آن‌ها، به هیچ وجه به صلاح نیست.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان