دیدبان

وعده سناتورهای آمریکایی برای ادامه فشار بر ترامپ درباره عربستان

وعده سناتورهای آمریکایی برای ادامه فشار بر ترامپ درباره عربستان

دیدبان؛ سناتورهای جمهوریخواه و دموکرات روز دوشنبه اعلام کردند که از عملکرد نامناسب دولت ترامپ برای ارائه اطلاعات بیشتر درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به شدت سرخورده و ناامید شده اند و قول داده اند که برای دریافت پاسخ قاطع تر، دولت ترامپ را تحت فشار بیشتری قرار دهند.

مقام های وزارت خارجه و خزانه داری آمریکا در نشست پشت درهای بسته کمیته روابط خارجی سنا درباره این مساله توضیحاتی را ارائه کرده اند. نمایندگان اعلام کرده اند که در این نشست به هیچ گونه اطلاعات جدیدی درباره قتل خاشقجی دست پیدا نکرده اند.

لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه در این باره گفت: این جلسه کاملا از بین بردن وقت بود. من این مساله را از قبل می دانستم. اکنون وقت انجام اقدامات بیشتر در این خصوص است.

میت رامنی سناتور جمهوریخواه نیز در این باره گفت: این نشست چندان امیدوار کننده و کمک کننده نبوده است. این مایه سرخوردگی است که پیشرفت ناچیزی در این نشست حاصل شده است.

باب منندز سناتور ارشد دموکرات نیز در این باره گفت: باید تحریم های جدیدی اعمال شود.

دولت ترامپ نتوانسته است در ضرب الاجل تعیین شده فوریه از سوی کنگره، گزارش لازم درباره اینکه چه کسی مسئول قتل خاشقجی است را ارائه دهد.

این در شرایطی است که گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا نشان می دهد محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مسئول مستقیم قتل این روزنامه نگار منتقد بوده است.

مرتبط‌ها

نتیجه کنترل قیمت ماسک نایاب شدن آن بود

دانشمندان چینی:‌ "مورچه خوار پولکدار"؛ ناقل احتمالی ویروس کرونا به انسان است

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله امروز به پایگاه «التاجی»

۸۵ درصد افرادی که کرونا می‌گیرند، بدون آنکه متوجه شوند خوب می‌شوند

ایرانیان مقیم چین، درگیری با بیماری کرونا

دستور رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی 1500 زندانی وابسته به طالبان