دیدبان

هیلاری: در انتخابات 2020 نامزد نمی‌شوم

هیلاری: در انتخابات 2020 نامزد نمی‌شوم

دیدبان؛ «هیلاری کلینتون» همسر رئیس‌جمهور سال‌های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۰ آمریکا که از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ وزیر خارجه این کشور بود و در انتخابات ریاست جمهوری  ۲۰۱۶ از «دونالد ترامپ» شکست سختی خورد، رسما اعلام کرد که در انتخابت سال آینده ریاست جمهوری نامزد نمی‌شود.

هیلاری کلینتون، نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۱۶ که نتوانست در رقابت با دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا برسد، به یک پایگاه خبری درباره نامزدی خودش در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری گفت: «من (در انتخابات ۲۰۲۰) رقابت نمی‌کنم».

او به «نیوز ۱۲ وستچستر» گفت: «البته من به صحبت کردن ادامه میدهم و قرار نیست جایی بروم. مخاطراتی که کشورمان با آن مواجه است و آنچه که در حال اتفاق افتادن است مرا به شدت آزار می‌دهد».

کلینتون که یک بار در رقابت مقدماتی نامزدهای دموکرات در سال ۲۰۰۸ رقابت را به «باراک اوباما» واگذار کرد، از شرایط کنونی آمریکا به شدت انتقاد کرد و گفت: «کشور ما به شدت دچار تفرقه شده است و ما واقعا وارد اردوگاه‌های مخالف هم شده‌ایم، چیزی که من قبلا در کل زندگی‌ام شاهد آن نبوده‌ام».

نامزد ناکام دموکرات انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا درباره دیدارهایش با برخی نامزدهای دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ گفت: «ما نمی‌توانیم هیچ چیز را مسلم فرض کنیم. ما باید واقعا به سختی کار کنیم و من هر کاری که می‌توانم می‌کنم تا به دموکرات‌ها برای پیروزی (در انتخابات) و بازگرداندن کاخ سفید کمک کنم».

تاکنون تعدادی از دموکرات‌ها نامزدی خود برای انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۸) آمریکا را اعلام کرده‌اند. «برنی سندرز» یکی از این نامزدها است. این سناتور نام آشنا که در رقابت مقدماتی دموکرات‌ها در سال ۲۰۱۶ نتوانست بر کلینتون فائق شود، بار دیگر وارد عرصه انتخاباتی شده است.

مرتبط‌ها

بریز و بپاش خاندان حاکم امارات برای یک شب خوشگذرانی در کرواسی

واکنش قاطع رهبر انقلاب به تهدید‌های آمریکا

تاجیکستان: روابط با «تهران» در چارچوب «سیکا» توسعه می‌یابد

یمن: بُرد موشکهای یمن تا اراضی اشغالی می‌رسد

شورای نگهبان: قانون انتخابات یکی از درد‌های قدیمی ماست

لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است