دیدبان

دیدار نماینده سازمان ملل با رهبر جنبش انصارالله

دیدار نماینده سازمان ملل با رهبر جنبش انصارالله

دیدبان؛ به نقل از المسیره، "مارتین گریفیتس" نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن امروز یکشنبه با عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله دیدار کرد.

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله گفت که رهبر انصارالله و نماینده سازمان ملل در این دیدار درباره اجرای توافق سوئد و نتایج اقدامات کمیته هماهنگی مشترک بحث و تبادل نظر کردند.

بر اساس این گزارش الحوثی در این دیدار بر آمادگی یمنی‌ها برای صلح و اجرای توافق سوئد تأکید و در عین حال از کارشکنی‌های طرف مقابل در مسیر اجرای توافق سوئد انتقاد کرد.

رهبر جنبش انصارالله اظهار داشت: کارشکنی‌های طرف مقابل ثابت می‌کند که آنها در رسیدن به صلح جدی نیستند و علاوه بر آن در مسیر اجرای سایر مفاد توافق سوئد از جمله حل سریع مشکلات اقتصادی و راه‌های بازگشایی فرودگاه بین‌المللی صنعا و آتش‌بس در استان تعز نیز سنگ‌اندازی می‌کنند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.

مرتبط‌ها

احمد دستمالچیان، کاردار پیشین ایران در عربستان

فادی جونی فعال فضای مجازی درباره آمار متبلایان به کرونا

آیا حملات اخیر آمریکا به عراق، غیر عادی و غیرقابل پیش‌بینی بود؟

دلیل اصلی کاهش مشارکت در  انتخابات مشکلات معیشتی بود نه کرونا

کاهش قیمت نفت بیشتر از همه ضرر عربستان و روسیه است نه ایران

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»