دیدبان

مخاطب اصلی بیانیه گام دوم دانشگاه‌ها هستند

مخاطب اصلی بیانیه گام دوم دانشگاه‌ها هستند

دیدبان؛ حجت الاسلام رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در چهارمین همایش ملی مردم‌سالاری دینی، که صبح امروز (یکشنبه 28 بهمن) برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی در ابتدای پیروزی در معرض دشمنی و چالش‌های گوناگونی از جانب غرب قرار داشت.

وی افزود: شاید مهمتر از همه فشارها از جمله تلاش بر کودتا، حمایت از صدام برای حمله نظامی به ایران و تحریم‌های اقتصادی که از ابتدای انقلاب بردولت و ملت ایران تحمیل شده، موضوع جنگ فرهنگی و رسانه‌های است که از سوی آمریکا بر کشور تحمیل شده است.

رستمی خاطرنشان کرد: چرایی این دشمنی این است که در سال 57 ایران به عنوان کشوری که از نظر همسایگی با شوروی، بازار ایده آل فروش سلاح و محصولات آمریکایی و از نظر ژئوپلیتیک شرایط ویژه‌ای برای آمریکا داشت از سیطره تسلط آمریکا خارج شد.

وی افزود: خارج شدن کشور از سیطره آمریکا، مقدمه اتفاقاتی بود که برای آمریکا خطرناکتر بود و آن چالشی بود که ملت‌های منطقه با حاکمان مستبد گماشته آمریکا با الهام از انقلاب ایران پیدا کردند و این چالش‌ها موجب شد تا منطقه دچار تحولات جدی علیه آمریکا شود. به همین دلیل مناقشه آمریکا با جمهوری اسلامی از اساس به علت متزلزل کردن سلطه آمریکا در منطقه بوده است، نکته‌ای که در سخنان رئیس‌جمهور کنونی آمریکا در بی‌نتیجه بودن هزینه کرد علیه ایران به خوبی مشخص است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه چالش اصلی نظام اسلامی با آمریکا هیچ موارد بالا نیست و دو عامل ذکر شده نتیجه چالش اصلی آمریکا با ما است، تصریح کرد: به چالش کشیدن نظریه مسلط اداره دنیا که نظریه قطعی و حتمی لیبرال دموکراسی بود اصلی ترین چالش آمریکا با انقلاب اسلامی است.

 


وی افزود: فوکویاما که یکی از نطریه‌پردازان به نام امریکا است، در کتاب "پایان تاریخ آخرین انسان" به صراحت می‌گوید که هیچ سعادتی بهتر از لیبرال دموکراسی برای بشریت نیست که همه جوامع باید در برابر آن تسلیم شوند که این نظریه توسط انقلاب اسلامی با طرح نظریه مردم‌سالاری دینی به چالش کشیده شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها افزود: اگر این نظریه بتواند کارآمدی خود را اثبات کند به ویژه در شرایط کنونی که نظریه لیبرال دموکراسی به گفته اندیشمندان این نظریه در حالت احتضار است، پیروزی قطعی با نظریه انقلاب اسلامی خواهد بود.

رستمی خاطرنشان کرد: کسی که مدعی کامل مطلق بودن لیبرالیسم بوده امروز معتقد است که باید به سمت نظریه‌های سوسیالیستی حرکت کرد و در واقع از این نظریه عدول کرده است موضوعی که بارها توسط رهبری انقلاب گفته شده که نظریه لیبرال دموکراسی در حال زوال است.

هرچه ارزشهای مبتنی بر ارزش‌های الهی و اعتقاد به قانونمداری و حق مداری و اعتقاد به حق‌های ثابت که در مردم سالاری دینی به وضوح دیده می‌شود به درستی تبیین و اجرا شود، می‌توان این نظریه را به نظریه جهانی تبدیل کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مخاطب اصلی نامه اخیر رهبر انقلاب که به گام دوم انقلاب اشاره شده دانشگاه‌ها هستند. مطالبات مقام معظم رهبری به عنوان اهدافی که باید در گام دوم به دنبال آن بود عبارت است از موضوع علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، عزت ملی و سیاست خارجی، استقلال و آزادی و سبک زندگی که این محورهای 7 گونه به عنوان مسیرهای جدی تحقق اهداف برای همه کارگزاران و همه ملت به ویژه جوانان در این بیانیه و فراخوان عمومی آورده شده است.

وی در پایان یادآور شد: دولت و جامعه موظف هستند که با تحقق این اهداف 7 گانه زمینه ایجاد تمدن اسلامی را فراهم کنند. چرا که تمدنی سازی برگرفته از مردم سالاری دینی از اهداف انقلاب اسلامی بوده است.

مرتبط‌ها

ایستگاه انقلاب 11

زوایای ناآشنای مرد خاکستری دولت

در جستجوی ترکیبی از خیانت و خباثت

آیا جمهوری اسلامی به مفاهیم اصلی وجودی خود پایبند بوده است؟

دولت رمّالان

سرافراز؛ مُهره تخریب سازمان اطلاعات سپاه