دیدبان

نشست‌های ویژه کمیسیون امنیت ملی برای بررسی حادثه تروریستی زاهدان

نشست‌های ویژه کمیسیون امنیت ملی برای بررسی حادثه تروریستی زاهدان

دیدبان؛ حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص حادثه تروریستی زاهدان، اظهار داشت: یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی علی رغم اینکه کمیسیون‌ها تعطیل است و مجلس بررسی بودجه می‌پردازد، اما نشست‌های وی‍ژه‌ای را پس از نماز ظهر برگزار خواهیم کرد و جلسات کمیسیون کماکان برقرار خواهد بود. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تشریح جزئیات نشست‌های هفته آتی کمیسیون متبوعش اظهار داشت: یکی از این نشست‌ها مربوط به موضوع حادثه تروریستی زاهدان و بررسی علل و عوامل آن است و همچنین نشست دیگری به موضوع ورشو و تحولات بعد از شکل‌گیری راهپیمایی ۲۲ بهمن و راهبردی که براساس آن مترتب خواهد شد اختصاص می‌یابد.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که طی نشست نخست کمیسیون در هفته آینده که با محور بررسی حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان شکل می‌گیرد، موضوع تصمیم دولت و دستگاه‌های نظامی و امنیتی برای انتقام سخت عاملان این حادثه نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت یا خیر، گفت: بنده از زمانی که رئیس کمیسیون شدم دو بار به زاهدان سفر کردم و مرزها را از نزدیک مورد بازدید قرار دادیم.

وی افزود: نکته‌ای در این خصوص وجود دارد که بنده طی نامه‌ای در اعتراض به بودجه به مسئولان نظام نوشتم و در آنجا عنوان کردم که تنها یک‌پنجم الزامات بودجه‌ای مورد نیاز برای مرز در بودجه دیده شده است. 

فلاحت‌پیشه گفت:‌ ما حتما تحت عنوان سازوکارهای تحولات پس از پیروزی ایران در ۲۲ بهمن و شکست دشمنان ایران در ورشو را طی نشستی در دستورکار قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: ما قطعا طی این نشست از مسئولان وزارت خارجه هم دعوت می‌کنیم و حتما در قالب گزارش جدید وزارت امور خارجه در موضوع برجام، بحث همکاری ایران با اروپا به صورت عملیاتی و در قالب کمی و قابل مقایسه ارائه خواهد شد، همچنین اینکه وزارت خارجه در شرایط کنونی که بهره‌برداری در این خصوص صورت می‌دهد نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: از آنجایی که به هر حال حضور مردم یک مؤلفه بزرگ قدرت بود و شکست آمریکایی‌ها در ورشو هم نشان داد که عرصه بین‌المللی عرصه‌ای نیست که آمریکایی‌ها روی آن حساب کنند، بنابراین اینکه وزارت امور خارجه در این رابطه چه برنامه‌ای خواهد داشت را در دستورکار نشست ویژه کمیسیون قرار خواهیم داد. 

مرتبط‌ها

ایستگاه انقلاب 11

زوایای ناآشنای مرد خاکستری دولت

در جستجوی ترکیبی از خیانت و خباثت

آیا جمهوری اسلامی به مفاهیم اصلی وجودی خود پایبند بوده است؟

دولت رمّالان

سرافراز؛ مُهره تخریب سازمان اطلاعات سپاه