دیدبان

بیانیه حزب موتلفه اسلامی در مخالفت با اینستکس

بیانیه حزب موتلفه اسلامی در مخالفت با اینستکس

دیدبان؛ حزب موتلفه اسلامی با صدور بیانیه‌ای مخالفت خود را با اینستکس اعلام نموده و آنرا بسیار پیچیده و علیه منافع ایران دانست.
در بیانیه این حزب آمده است که این کانال ویژه در واقع امتیازگیری این سه کشور اروپایی از ایران است و بی‌اعتنایی به تعهدات رسمی و بین‌المللی می‌باشد و از نظر راهکار اجرایی نیز بسیار پیچیده و زمان گیر بوده و قابلیت اجرای تسهیلاتی ندارد.
در ادامه این بیانیه به شروط موجود در این برنامه اشاره شده و آمده است که این برنامه درعین کانالیزه کردن خرید و فروش ایران، همراه شروطی هم هست که ربطی به اجرای تعهدات این کشورها در برجام ندارد مانند شرط پیوستن ایران به FATF و شرط حفظ تجارتی که توسط آمریکا تحریم نشده است. این پیشنهاد، ایران را دچار مذاکراتی می‌کند که از این پس در هر اقدام خرید یا فروش یا مبادلات اقتصادی جزئی و کلی باید با این سه کشور به چانی زنی اقدام کند که عملاً کانال ویژه مالی علیه منافع ایران می‌شود.
در ادامه بیانیه آمده است: حزب موتلفه اسلامی بر این باور است که راهکارهای پیشنهادی اروپایی‌ها زمانی قابل قبول و مفید خواهد بود که در راستای اجرای تعهدات متقابل بویژه کشورهای اروپایی و تسریع در بهره مندی مردم ایران از منافع اقتصادی آن باشد و در غیر اینصورت برای مردم ایران نتیجه‌ای جز راستی آزمایی طرف اروپایی نخواهد داشت.

مرتبط‌ها

رونق تولید و تعلل یک لایحه

سیاست «حفظ نفت»: شروع یک چالش آشنای ایرانی

پتروشیمی ایران و تحریم‌ احتمالی آمریکا

طبقه متوسط و بحران اقتصادی پس از انقلاب

فاتف و تکرار یک بازی قدیمی

تورم 20 تا 40 درصدی در انتظار سال 98