دیدبان

تیپ 55 هوابرد ارتش ایران توانست در انتقال نیرو رکورد جدیدی ثبت کند

تیپ 55 هوابرد ارتش ایران توانست در انتقال نیرو رکورد جدیدی ثبت کند

دیدبان؛ امیر سرتیپ‌دوم ذبیح‌الله بهمن‌زیاری، فرمانده تیپ 55 هوابرد شیراز اعلام کرد: نیروهای واکنش سریع تیپ 55 هوابرد شیراز در فاصله زمانی کمتر از 45 دقیقه با تمامی تجهیزات و سازوبرگ نظامی و دریافت جیره غذایی 72 ساعته، توسط 8 فروند هواپیمای سی-130 از پایگاه شهید دوران شیراز به منطقه عمومی نصرآباد اصفهان آمده ضمن اجرای عملیات تازش هوایی و فرودگردانی عقبه دشمن را مسدود کردند. این تیپ تهاجمی توانست در کمترین زمان ممکن خود را به منطقه رزمایش برساند که در واقع نوعی رکورد در انتقال نیرو محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: تیپ 55 هوابرد همچنین با تعقیب نیروهای در حال فرار دشمن فرضی و انهدام نفرات و تجهیزات باقیمانده، عملیات الحاق به یگان‌های زرهی را با موفقیت انجام دادند.

وی اجرای عملیات بارریزی آمادهای‌ هوایی را از دیگر اقدامات تیپ 55 هوابرد شیراز عنوان کرد و ادامه داد: این تیپ در کمترین زمان ممکن و بعد از ده دقیقه از فرود نیروهای تکاور، توانست 21 دستگاه موتورسیکلت و خودروهای تاکتیکی مجهز به سلاح موشک‌انداز 107میلی‌متری و همچنین خمپاره‌های سنگین و انواع تیربارها را از طریق هوا حمل و در منطقه رزمایش جهت استفاده یگان‌های واکنش سریع پرتاب و بارریزی کند.

مرتبط‌ها

رونق تولید و تعلل یک لایحه

سیاست «حفظ نفت»: شروع یک چالش آشنای ایرانی

پتروشیمی ایران و تحریم‌ احتمالی آمریکا

طبقه متوسط و بحران اقتصادی پس از انقلاب

فاتف و تکرار یک بازی قدیمی

تورم 20 تا 40 درصدی در انتظار سال 98