دیدبان

ابطحی در واکنش به اظهارات اخیر واعظی:"قَبِلتْ را بگید، کِل بکشیم."

ابطحی در واکنش به اظهارات اخیر واعظی:"قَبِلتْ را بگید، کِل بکشیم."

دیدبان؛ محمدعلی ابطحی رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات در واکنش به مصاحبه امروز محمود واعظی رئیس دفتر روحانی با تسنیم که گفته "ما هیچ‌گاه با اصلاح‌طلبان تندرو ائتلاف نکردیم" در توئیتی نوشت: اصلاح طلب‌ها باید مجسمه آقای واعظی را طلا بگیرند. باز گفته روحانی در انتخابات با اصلاحات ائتلاف نداشته و پیروز انتخابات حزب اعتدال بوده.

وی در ادامه نوشته است: "به رو نیاورید اسم این حزب {اعتدال و توسعه} را نشنیده بودید! اصلا همه کارهای این جنس خوب بیخ ریش حزب پیروز اعتدال و توسعه و آقای واعظی. قَبِلتْ را بگید، کِل بکشیم."
در هفته‌های گذشته محمود واعظی در واکنش به سخنان سعیدحجاریان که گفته بود "اصلاح‌طلبان با  روحانی ائتلافی داشتند و رئیس‌جمهور به وعده‌های خود عمل نکرد و او از خودش عبور کرده است"، در مصاحبه‌ای می‌گوید "اینکه ما در سال 96 با گروهی (اصلاح‌طلبان) نشسته باشیم و با هم چیزی را به‌عنوان ائتلاف امضا کرده باشیم، خیر، نه در سال 92 این کار را کرده‌ایم و نه در سال 96."
این گفتگوی واعظی واکنش‌های مختلفی را بین اصلاح‌طلبان برانگیخت و اکثر شخصیت‌های اصلاح‌طلب از وی انتقاد کردند. واعظی در گفتگوی دیگری با تسنیم بار دیگر بر گفته‌های خود پافشاری کرده  و گفته است: "ائتلاف در ذهن برخی این معنی را می‌دهد که هر فرد و هر گروهی که از کسی حمایت کرده به‌معنی ائتلاف آن گروه با جریان پیروز بوده است، نه! ما می‌گوییم اینها همراهان بودند و با ما کار کردند."
رئیس دفتر روحانی  ادامه داده است: "ائتلاف در ادبیات سیاسی به این معنی است که ما بنشینیم  قول و قرار بگذاریم  که دولت را چطوری تشکیل بدهیم،‌ چند نفر از این طرف و چند نفر از آن طرف در دولت باشند. چه‌مقدار سهم وزیر و چه‌مقدار سهم استاندار دارند، پس ما چنین ائتلافی با هیچ گروهی از جمله اصلاح طلبان نداشتیم."

 

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن