درخواست ترکیه از آمریکا

درخواست ترکیه از آمریکا
دیدبان؛مقام‌های بلندپایه آمریکایی گفته‌اند ترکیه برای به عهده گرفتن مسئولیت اصلی در نبرد ادعایی با گروه تروریستی داعش در سوریه، خواستار پشتیبانی نظامی عمده آمریکا از جمله حملات هوایی، کمک‌هایی در زمینه حمل و نقل و حمایت‌های لجستیکی شده است.
مقام‌های آمریکایی گفته‌اند درخواست‌های ترکیه آنقدر مبسوط است که ارتش آمریکا اگر بخواهد کاملاً آنها را محقق بکند بایستی در عوض کاهش حضور در سوریه، آن را افزایش دهد. این موضوع موجب نومیدی ترامپ از واگذار کردن مأموریت تکمیل شکست داعش به ترکیه خواهد شد.  
رایزنی‌ها درباره نحوه واگذاری مأموریت ادعایی مبارزه با داعش به ترکیه روز سه‌شنبه در آنکارا انجام خواهد شد. این در حالی است که در مجموعه پنتاگون تردیدهای جدی درباره اینکه آنکارا بتواند از عهده انجام این کار برآید وجود دارد.
یک مقام آمریکایی گفته که بعید است دولت ترامپ بتواند تمام حمایت‌های نظامی که ترکیه به دنبال آن است را تأمین کند.
ترامپ چند هفته پیش اعلام کرد که قصد دارد نظامیان آمریکا را از سوریه خارج کند. او گفت که مأموریت شکست داعش در سوریه تکمیل شده و ضرورتی برای ماندن آمریکا در خاک این کشور وجود ندارد. رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند این تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا در جریان گفت‌وگوی تلفنی او با همتای ترکیه‌ایش، «رجب طیب اردوغان» اتخاذ شده است.  

مرتبط‌ها

موگرینی در نشست ضدایرانی «ورشو» شرکت نمی‌کند

ایران، حزب‌الله و غزه در ارزیابی امنیتی سال 2019 رژیم صهیونیستی

نظر لاوروف در خصوص نشست ضد ایرانی در لهستان

لاوروف در خصوص ایجاد کانال مالی میان ایران و اروپا اظهار نظر کرد

قیمت هر بشکه نفت از مرز 61 دلار عبور کرد

همکاری نظامی-دفاعی با آذربایجان