سخنگوی پنتاگون هم رفت

سخنگوی پنتاگون هم رفت
دیدبان؛ به نقل از شبکه تلویزیونی «ان بی سی»، دانا وایت سخنگوی پنتاگون در آخرین روز سال 2018 میلادی پس از یک سال و نیم انجام وظیفه در پنتاگون استعفا داد و از سمت سخنگوی این سازمان کنار رفت.
خبر کناره گیری وایت از این سمت، به دنبال استعفای جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا منتشر شده است. ماتیس 24 ماه دسامبر در اعتراض به سیاست های ترامپ از سمت خود کنار رفت.
متیس که به دلیل اختلاف نظر با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از سمتش استعفا داده بود، قرار بود چند ماه دیگر در پنتاگون بماند، اما ترامپ در واکنش به حمایت گسترده رسانه‌ها از این ژنرال بازنشسته، اعلام کرد که جایگزین موقت متیس از نخستین روز سال 2019 کارش را آغاز خواهد کرد.
وایت سخنگوی پنتاگون در توییتر نوشت: «از فرصتی که دولت برای خدمت در کنار ژنرال متیس، نظامیان و کارمندان غیرنظامی در اختیار من گذاشت، سپاسگزارم. کار در کنار آنها برای من مایه افتخار و غرور بود».
طی دو سالی که از زمان تشکیل دولت ترامپ می‌گذرد، ده‌ها مقام ارشد، از جمله بسیاری از اعضای کابینه، از سمت خود کناره‌گیری کرده‌اند.
افزون بر آن، برت مک‌گورک، نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در امور سوریه هم بعد از متیس، از سمتش کناره‌گیری کرد. شاید دیگر مقامات پنتاگون نیز از این نمونه ها پیروی کنند. چارلز سامر به عنوان سخنگوی موقت پنتاگون معرفی شده است. وایت از آوریل سال 2017 در این سمت فعالیت می کرد.

مرتبط‌ها

موگرینی در نشست ضدایرانی «ورشو» شرکت نمی‌کند

ایران، حزب‌الله و غزه در ارزیابی امنیتی سال 2019 رژیم صهیونیستی

نظر لاوروف در خصوص نشست ضد ایرانی در لهستان

لاوروف در خصوص ایجاد کانال مالی میان ایران و اروپا اظهار نظر کرد

قیمت هر بشکه نفت از مرز 61 دلار عبور کرد

همکاری نظامی-دفاعی با آذربایجان