دیدبان

منتظری: عوامل نفوذ در محیط زیست دستگیر شدند؛ اما متأسفانه حمایت‌هایی از نفوذی‌ها شد

منتظری: عوامل نفوذ در محیط زیست دستگیر شدند؛ اما متأسفانه حمایت‌هایی از نفوذی‌ها شد
دیدبان؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در جلسه شب گذشته مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، به آیه ۶۰ سوره انفال اشاره کرد و اظهار داشت: مخاطب آیات قبل و آیات بعد از این آیه، شخص رسول گرامی اسلام(ص) است؛ اما در این آیه همه مؤمنین مورد خطاب هستند که حکمت و پیام آن این است که این تکلیف همگانی است و آنچه در توان دارید، آماده کنید.
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: از نکات دیگری که در این آیه آمده، آن است که امروز دشمنانی غیر از کفار و منافقین با نفوذ در میان شما راه پیدا می‌کنند که فقط خدا آنان را می‌شناسد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری تصریح کرد: تقویت جبهه اسلام اختصاص به زمان پیامبر(ص) نداشته و مختص امروز نیز هست؛ مخصوصاً در کشور ما که نظام اسلامی با پرچم اسلام به اهتزاز درآمده است.
وی بیان داشت: امروز با چند نوع مبارزه و تهاجم دشمن مواجه هستیم که بسیاری از جزئیات برای مردم گفته نمی‌شود و نباید هم گفت؛ از جمله این جنگ‌ها تهاجمات، جنگ اقتصادی، جنگ نرم و جنگ نفوذ است که بخشی از اشکالات، نابسامانی‌ها و مشکلات اقتصادی که دامنگیر جامعه ما شده، به مدیریت داخلی خود ما بر می‌گردد؛ البته بخش قابل توجهی هم مختص به توطئه‌های دشمن است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری ابراز داشت: ترامپ از زمان شروع ریاست جمهوری خود بیش از ۳۰۰ نفر را مأمور کرده تا بتواند بر مشکلات اقتصادی این مملکت بیفزاید؛ امروز تمام عناصر آنان در کشور وجود دارند تا نابسامانی‌های کشور افزایش پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: امروز جنگ اقتصادی، واقعیت تلخ، ناگوار و غیرقابل انکار است که با آن در حال  دست و پنجه نرم کردن هستیم؛ از کمبودهای موجود در کشور نمی‌توان گذشت؛ اما امکان ندارد با این تلاش و هزینه دشمن، آثار و تبعات آن در جامعه نباشد.
دادستان کل کشور تصریح کرد: قریب به هفت سال است که رهبر معظم انقلاب بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند و سالی را به این اسم نامگذاری کرده‌اند اما کار زیادی در این خصوص انجام نشده است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری بیان داشت: امروز بیش از ۹۰ درصد از مسائل اجرایی کشور در اختیار دولت و قوه مجریه است و مسئولانی که باید با شرایط جنگ اقتصادی به میدان بروند، اعتقادی به اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری نداشته و ندارند.
دادستان کل کشور ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب یک وظیفه‌ای دارد که به وظیفه خود عمل کرده و تذکر می‌دهند؛ ایشان در یکی از دیدارها، بحر طویلی از مشکلات را خوانده و مسئولین مربوطه را مکلف کردند که مشکلات اقتصادی را حل کنند؛ اما نیازمند تلاش بیشتر مسئولان است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری خاطرنشان کرد: بنده بارها نامه نوشته و هشدار دادم که بانک‌ها دچار مشکلات زیادی هستند و وضعیت ارز خطرناک است؛ اما در جلسات مرتبط با این موضوعات تنها هستم و تنها یک رأی دارم.
وی تصریح کرد: مگر رهبر معظم انقلاب می‌توانند در هر وظیفه رئیس جمهور، رئیس مجلس و… ورود پیدا کنند؛ ایشان گاهی نسبت به مسئولین عصبانی و تند می‌شوند که در بخش اقتصادی و فضای مجازی بسیار شدیدتر بوده است؛ اما مسئولین کم کاری دارند.
دادستان کل کشور بیان داشت: امروز دولت در حال کار و تلاش است؛ اما دشمنان داخلی و خارجی کار را خراب کرده‌اند؛ امروز آمریکا، اسرائیل، آل سعود، آل خلیفه و… برای خرابکاری اقتصادی ورود جدی دارند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، دولت منتخب مردم را حمایت می‌کنند؛ اما ما باید در انتخاب‌های خود دقت بیشتری داشته باشیم؛ امروز در مجلس ما چه خبر است؟ ببینید چه سخنانی بیان می‌شود!
وی ابراز داشت: بنده برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی اعتراض کردم؛ حمله بسیاری از سوی اصلاح طلبان، اصولگرایان، آقایان برخاسته از حوزه علمیه قم و… به بنده شد که البته باکی از این حملات ندارم؛ اما چه مقدار حمایت شدم؟
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: جنگ دومی که با آن مواجه هستیم، جنگ نرم و فرهنگی است؛ امروز در جنگ نرم و فضای مجازی با مشکلات بسیاری مواجه بوده و فشارها بسیار بالاست.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب تأکیدات بسیاری درباره فضای مجازی دارند که فقط ۵۰ درصد آن از رسانه ملی و سایر رسانه‌ها منتشر می‌شود.
دادستان کل کشور اظهار داشت: امروز جنگ نرم بسیاری در فضای مجازی در حال رخ دادن است؛ هر روز در این باره جلسات بسیار داریم و در حال کار هستیم، اما همراهی‌های لازم انجام نمی‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری ابراز داشت: امروز نکاتی در فضای مجازی در حال ترسیم است که همه فکر می‌کنند مملکت در حال فروپاشی است و این اخبار فضای مجازی در همه ما اثر می‌گذارد؛ در حالی که واقعاً اینگونه نیست.
وی خاطرنشان کرد: جنگ سومی که با آن مواجه هستیم، جنگ نفوذ است؛ یکی از تلاش‌های فوق‌العاده دشمن، نفوذ در این کشور است و متأسفانه نفوذ هم پیدا کرده است.
دادستان کل کشور تصریح کرد: نفوذ در محیط زیست، یکی از مباحث مدنظر در مسئله نفوذ بوده و چند سال است که آمریکا و اسرائیل از طریق عوامل خود در محیط زیست در مکان‌های حساس و حیاتی کشور نفوذ پیدا کرده و دوربین‌های خود را به کار گذاشته تا به عنوان مثال از فلان حیوان مراقبت داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری بیان داشت: عوامل نفوذ در محیط زیست دستگیر شدند؛ اما متأسفانه حمایت‌هایی از نفوذی‌ها شد؛ البته مدارک نفوذ آنان به صورت کامل موجود است.
وی در پایان اظهار داشت: امروز دشمن در حوزه علمیه هم نفوذ دارد؛ برخی از جریاناتی که در حوزه علمیه قم و جاهای دیگر وجود دارد را آسان نگیرید؛  دشمن تلاش می‌کند در مراکز مهم علمی و حوزوی نفوذ پیدا کند.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن