دیدبان

باز هم اتهام زنی امریکا به ایران

باز هم اتهام زنی امریکا به ایران
دیدبان؛ نماینده و سفیر آمریکا در «سازمان منع سلاح‌های شیمیایی»، عصر امروز پنجشنبه  ایران را به نقض معاهده بین‌المللی درباره سلاح‌های شیمیایی متهم کرده است.
شنبه هفته گذشته بود که دو مقام آمریکایی به آسوشیتدپرس خبر دادند دولت «دونالد ترامپ» در نظر دارد اعلام کند که ایران به «کنوانسیون منع جنگ افزارهای شیمیایی» پایبند نیست.
به گفته آنها، تاکید بر عدم پایبندی ایران به این معاهده، به منظور اعلام استفاده این کشور از سلاح‌های شیمیایی نیست بلکه واشنگتن معتقد است ایران تاسیسات و تجهیزات تولید این سلاح‌ها را حفظ کرده است.
کنوانسیون منع جنگ‌افزارهای شیمیایی، مهم‌ترین معاهده بین‌المللی منع تولید، انباشت و استفاده از سلاح شیمیایی است که ۱۳ ژانویه ۱۹۹۳ به تصویب ۱۶۵ کشور عضو سازمان ملل شامل ایران رسید و از تاریخ ۲۹ آوریل ۱۹۹۷ لازم‌الاجرا شد.
رژیم صهیونیستی، مصر، کره شمالی و سودان جنوبی تنها اعضای سازمان ملل هستند که به این معاهده نپیوسته‌اند.
به گزارش رویترز، نماینده آمریکا در سازمان «منع سلاح‌های شیمیایی» در جریان نشست امروز پنجشنبه این سازمان مدعی شده که ایران همه توانمندی‌های خود در زمینه سلاح‌های شیمیایی را اعلام نکرده است.
«کنت وارد» همچنین مدعی شده که ایران در اقدامی مغایر با قوانین «سازمان منع سلاح‌های شیمیایی» درباره یکی از تاسیسات خود مرتبط با این سلاح‌ها گزارشی ارائه نداده است.

مرتبط‌ها

توسعه‌طلبی‌های «اِسپارت خلیج فارس»

هزینه‌تراشی برای دشمن؛ مانعی برای تحریم بیشتر

استراتژی آمریکا و اعراب برای مقابله با جنگ نامنظم در خاورمیانه

ایران نباید منتظر اروپا بماند

چالشها و تجارب همکاری آمریکا با شُرکای عرب

معرفی و ذکر چالشهای مُدل «به وسیله، با و از طریق» (By, With, and Through)