دیدبان

خبرهای مثبت عضو شورای نگهبان درباره CFT

خبرهای مثبت عضو شورای نگهبان درباره CFT
دیدبان؛ نجات‌الله ابراهیمیان نسبت به اعلام نظر شورای نگهبان درباره CFT همزمان با آغاز دور جدیدتحریم‌های ایران از سوی آمریکا واکنش نشان داد. او می‌گوید: داستان CFT تمام شده نیست.
نجات‌الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان با تأکید بر اینکه «داستان CFT تمام شده نیست»، از احتمال رفع ایرادهای شورای نگهبان از سوی نمایندگان مجلس یا ارجاع آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید.
نظر شورای نگهبان درباره CFT چه روزی به مجلس ارسال شد؟
ابراهیمیان: من مکاتبات اداری یادم نیست. همان که آقای کدخدایی فرمودند.
نظر شورای نگهبان همزمان با شروع تحریم‌‌های جدید اعلام شده است که برخی معتقدند این همزمانی اثر منفی بر اقتصاد کشور گذاشته است. الان این انتقاد به شورای نگهبان وجود دارد که چرا همزمان با شروع تحریم‌ها نظرش را اعلام کرده است؟
ابراهیمیان: سؤال‌های سخت نپرسید. تا متن نظر شورای نگهبان آماده شود و سخنگو جلسه اطلاع‌رسانی تشکیل دهد و هماهنگی شود زمان می‌برد. بعد ایشان باید بیاید در جلسه‌ای به سؤال‌ها جواب دهد. امروز جلسه‌ مطبوعاتی تشکیل شده که ایشان این خبر را اعلام کردند؟
خیر. آقای کدخدایی این خبر را با یک توئیت اعلام کردند. شما موافق این روش هستید؟‌
ابراهیمیان: این سلیقه ایشان بوده و من خیلی اشکال به آن نمی‌دانم. وظیفه قانونی بوده که نظر شورای نگهبان را به مجلس اعلام کند.
بر اساس اظهارات آقای کدخدایی این نظر چند روز قبل به مجلس ارسال شده اما ایشان چند روز بعد و همزمان با شروع تحریم‌ها آن را اطلاع‌رسانی کرده‌‌اند.
ابراهیمیان: من خیلی گله‌ای ندارم چون تأثیری ندارد. به هر حال CFT با ایراداتی مواجه شده است و اعلام نظر شورای نگهبان یا عدم اعلامش در سرنوشت مصوبه تأثیری نداشت.
به نظرتان بهتر نبود شورای نگهبان نظرش را همان زمان ارسال به مجلس، اعلام می‌کرد؟
ابراهیمیان: من باید روی این مسأله فکر کنم. تحریم‌ها خودش یک جنگ روانی شدید علیه ما به راه انداخته است. چه بسا ایراداتی که شورای نگهبان به CFT گرفته، در مجلس رفع شود یا حتی به مجمع تشخیص برود. به هر حال داستان CFT همچنان ادامه دارد و هنوز چیزی تمام شده نیست.
آقای ابراهیمیان اکنون انتقاد به رد شدن CFT‌ نیست؛ آن بحث جداست. الان انتقاد بر سر چگونگی اعلام نظر شورای نگهبان است که چرا بدهنگام اعلام نظر شده است؟
ابراهیمیان: من به این مسأله فکر نکردم. الان که سؤال می‌کنید دارم به آن فکر می‌کنم. اینها تحلیل سیاسی است و من نمی‌دانم خوب بوده یا بد.
شما خودتان دوره‌ای سخنگوی شورای نگهبان بودید؛ اگر الان سخنگو بودید همزمان با آغاز تحریم‌ها این خبر را اعلام می‌کردید؟‌
ابراهیمیان: کار ما یک کار قضایی- فنی است. وقتی ما تصمیم گرفتیم، آن را اعلام می‌کنیم که گاهی مصادف می‌شود با واقعه دیگر. نمی‌توان خیلی آقای کدخدایی را سرزنش کرد.

مرتبط‌ها

بیشترین سقوط ارزش سهام وال استریت در یک روز

دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می‌کند

مقابله با کرونا از منظر حکمرانی (1)

آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید و ارعاب زد

افشای نام‌های جدید از شاهزادگان بازداشت‌شده

استیصال رسانه‌ای ائتلاف در یمن