دیدبان

تسلیت بن سلمان به خانواده خاشقچی!

تسلیت بن سلمان به خانواده خاشقچی!
دیدبان؛ پادشاه عربستان و ولیعهد این کشور در گفت‌وگوی تلفنی با پسر جمال خاشقجی، کشته شدن پدرش را تسلیت گفتند. این درحالی است که آمر اصلی قتل این روزنامه‌نگار منتقد خود بن سلمان بوده است. 
به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور در تماس‌های تلفنی جداگانه‌ای با صلاح خاشقجی، پسر جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی کشته شدن پدرش را به وی تسلیت گفتند.
آن‌ها در این گفت‌وگوی تلفنی همدری خود را با خانواده خاشقجی اعلام کردند. این درحالی است که بر اساس شواهد قتل و نوع وقوع آن تقریبا همه کارشناسان تاکید دارند که دستور قتل این روزنامه‌نگار منتقد از سوی رده‌های بالای خاندان سعودی به ویژه ولیعهد صادر شده است.
دادستان کل عربستان شنبه اعلام کرد که تحقیقات اولیه درباره پرونده ناپدید شدن خاشقجی نشان می‌دهد که وی در پی مشاجره و درگیری فیزیکی با افرادی که در کنسولگری عربستان در استانبول با او ملاقات داشتند، کشته شده است.
در پی این حادثه پادشاه عربستان تعدادی از مسئولان اطلاعاتی مثل احمد عسیری، نایب رئیس سازمان اطلاعات و سعود القحطانی، مشاور دفتر سلطنتی را برکنار کرد.

مرتبط‌ها

معرفی احزاب اصلی آمریکا با نگاهی به انتخابات 2020

ایران و آمریکا در 98؛ استراتژی آتش و خشم

معرفی احزاب اصلی چین

پدیده کاهش ظرفیت نیروی باد در هند

معرفی احزاب اصلی کانادا

یِکّه‌تازی «بی بی» به سر رسیده است؟